"Televizyonda kontrolü tamamen izleyiciye verdik"

Televizyonda kontrolü tamamen izleyiciye verdik

Türk Telekom TV Genel Müdür Yardımcısı Çağrı Dönmez, "Yeni sezona teknoloji altyapımızı yenileyerek giriyoruz. Geliştirdiğimiz kullanıcı dostu teknolojilerle, Türkiye'yi televizyon yayıncılığı alanında ilklerle tanıştırmaya devam ediyoruz." dedi. Türk Telekom'un düzenlediği etkinlikte konuşan Dönmez, Türk Telekom'un televizyon yayıncılığını ana faaliyet alanlarından biri olarak belirlediklerini söyledi.

Haberin Devamı

Dönmez, sözlerini şöyle sürdürdü: "Televizyonda kontrolü tamamen izleyiciye verdik. Dünyada olduğu gibi Türkiye'de de izleyiciler kaliteli içeriği tercih ediyor, bunun için ücretli aboneliğe yöneliyor. Pay TV abone sayısının 2016 1. çeyreğinde 5,6 milyonu aştığı ülkemizde Türk Telekom olarak televizyon yayıncılığını değiştiriyor, içeriğimiz ve teknolojimizdeki atılımlarla sektörümüze yön veriyoruz. Türk Telekom Tivibu'nun yeni ve çok daha güçlü teknolojik altyapısı ve zengin içeriği ile izleyicilerimize daha keyifli bir dönemin müjdesini veriyoruz. Spordan sinemaya, belgeselden çocuk kanallarına ailenin tüm bireylerine hitap eden zengin içeriklerle dolu keyifli bir sezona başlamanın heyecanını yaşıyoruz. Tivibu'nun ayrıcalıklı dünyasını IPTV, uydu, Smart TV, akıllı telefon ve tablet platformu Tivibu GO üzerinden geliştirmeye devam edeceğiz. Yepyeni özelliklerle Tivibu'nun yeni dönemde de televizyon yayıncılık sektörüne liderlik edeceğiz."

EKRANIN KÖŞESİNDEKİ ALANDA DA FARKLI KANAL İZLENEBİLECEK

Türk Telekom Tivibu, yeni yayın döneminde de kullanıcılarını farklı bir cihazda kaldıkları yerden izlemeye devam edilebiliyor, cihazlardan izlenebilecek, kullanıcılar, izle-öde özelliği ile abonelikleri olmayan paketler üzerinde de sinema, belgesel ya da maç programı satın alabilecek. Tivibu, yeni yayın döneminde kullanıcılarını üstün kalitede veri akışını sağlayan ve kesintisiz yayın izlenmesini sağlayan "Adaptive streaming yayın teknolojisi ile buluşturacak.

Türk Telekom Tivibu, yeni dönemde uygulamaya alacağı "ikili ekran" özelliği ile kanal seçme ikilemine son verecek. Bir kanal ana ekranda görüntülenirken, ekranın bir köşesindeki alanda da farklı bir kanal izlenebilecek. Ayrıca Tivibu, farklı izleyici profilleri oluşturma, içerik kontrol ve şifreleme özellikleri ile ailelere, çocuklara TV izletme olanağı sağlayacak, yenilenen kullanıcı ara yüzü ile daha da kullanıcı dostu olan Tivibu'da, kanallar arası geçiş süresi kısalırken, izlenen bir program tek tuşla başa sarılabilecek, daha sonra izlemek için kaydedilebilecek ya da ileri tarihli programlar kayıt sırasına alınabilecek.

Tivibu, yeni yayın döneminde "Durdur izle", "Geri al izle", "Tekrar İzle" ve "Seç izle" özelliklerini daha da geliştiriyor, kullanımını kolaylaştırıyor ve Tivibu yeni dönemde kullanıcılarına televizyon üzerinden sosyal medyada paylaşımda bulunma olanağı sağlayan sosyal TV, içerik öneri sistemi ve gelişmiş favori ekleme özellikleri ile televizyon izleme deneyimini üst seviyeye taşıyacak.

Türk Telekom Tivibu kullanıcıları yeni dönemde maç yayınlarını tablet ve cep telefonu üzerinden de yüksek yayın kalitesinde izleyebilecek. Tivibu, maç yayınlarında başlattığı, maçların gollerini ve önemli anlarını en kısa sürede seyirciyle buluşturan konferans yayını uygulamasını zenginleştirerek sürdürecek.

Tivibu spor kanalını Türksat uydusu üzerinden sporseverlerle şifresiz olarak buluşturan Türk Telekom, yorumcuların katıldığı programları, UEFA Şampiyonlar Ligi ve Avrupa Ligi maçlarından konferans yayınları, Rusya, Portekiz ve Hollanda liglerinden maçları futbol tutkunlarına şifresiz olarak sunuyor.

IPTV platformundaki mozaik kanal uygulamasıyla aynı anda birden fazla kanalı izleme özelliği sunan Tivibu, HD ve 3D yayın kalitesinin yanı sıra uydu platformunda başlattığı, HD'den tam 4 kat daha net görüntü sunan yüksek kaliteli 4K yayınlarını yeni dönemde artırarak sürdürecek.

2 BİN 500'DEN FAZLA FİLM İZLEYİCİLERLE BULUŞUYOR

Son 1 yılda her ay ortalama 7 bin 500 adet içerik sunan Tivibu, sadece sinema kanallarında 2 bin 500'den fazla filmi izleyicilerle buluşturuyor. 13 kanalı ile belgesel yapımlarını ekrana taşıyor.

Türkiye'nin ve Hollywood'un yapımcı firmaları ve stüdyoları ile işbirliklerine devam eden Türk Telekom Tivibu, yeni dönemde de gişe rekortmeni yerli filmleri TV'de ilk kez izleyicilerle buluşturacak.Şu ana kadar 1.500’den fazla filmi, sinemalardan sonra TV ekranlarında ilk kez yayınlama başarısını gösteren Türk Telekom Tivibu, yeni film kanalı yatırımlarıyla film içeriklerini daha da zenginleştirmeyi, Türk sinemasına verdiği desteği artırarak sürdürmeyi hedefliyor.

Türk Telekom Tivibu, yeni yayın dönemini cazip kampanyalarla karşılıyor. Tivibu ev ve uydu kullanıcıları, UEFA Avrupa Ligi ve Şampiyonlar Ligi
maçlarını içeren Süper Paket'e ilk 12 ay, ayda 29 lira karşılığında üye olabilecek. Kampanyaya katılanlara ücretsiz sunulan teknolojik özelliklerle kullanıcılar 4 ekran, durdur izle, 7 gün geri al izle gibi fonksiyonlarla özel bir TV deneyimi yaşıyor. Paket ise spor, sinema, belgesel ve çocuk kanallarının tümünü kapsıyor.

Haberle ilgili daha fazlası: