GeriTeknoloji SteelSeries'in yeni oyun aksesuarları sahneye çıktı
MENÜ
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

SteelSeries'in yeni oyun aksesuarları sahneye çıktı

SteelSeries'in yeni oyun aksesuarları sahneye çıktı

Oyun aksesuarlarıyla tanınan SteelSeries’in 2020 yılında çıkaracağı yeni ürünler ortaya çıktı. Bu ürünler arasında Rival 3 oyun mouse’u, Apex 3 ve Apex 5 oyun klavyesi yer alıyor.

RGB aydınlatma, performans odaklı yeni bir sensör ve dayanıklılık seviyesinde yeni özelliklere sahip Rival 3, tüm rakiplerini geride bırakıyor. Rival 3, oyuncular için özel olarak uygun bir fiyat ile satışa sunulmak için tasarlandı. 

Rival 3 oyun mouse’u, 77 gram hafif formu ile inanılmaz hiper dayanıklı polimerden üretildi. SteelSeries yeni TrueMove Core optik sensörüne sahip oyun faresi, oyun esnasında gelişen reflekslerin daha hızlı aktarımı konusunda destek oluyor.  TrueMove Core optik sensör teknolojisinin bu fiyat aralığındaki bir üründe yer alması SteelSeries için büyük bir ivme olarak görülüyor. Normal şartlarda oyun şirketleri bu fiyat aralığında normal masaüstü oyun fare sensörleri kullanırken SteelSeries, PixArt ile yaptığı iş birliği sayesinde, Rival 3 için yepyeni bir sensör tasarladı.

Tasarım TrueMove Core 8,500 CPI sensörü birebir izleme ile hassas performans için üretildi. Bu teknoloji sayesinde oyun faresinin tüm hareketleri ekrana yansıyor. Ayrıca Rival 3, 60 milyon tıklama ömürlü mekanik anahtarlara sahip olma özelliğiyle her daim ilk günkü tıklama hissini veriyor.

Rival 3, polimer tasarım materyaller dayanıklılığı artırırken, 77 gram hafifliğiyle oyuncuların el yorgunluğunu azaltmayı hedefliyor. Mouse tutuş şekliniz ne olursa olsun, oyun deneyimlerine gerçek his katıyor ve hareket kabiliyeti sunuyor. Bununla birlikte yeni RGB aydınlatma sayesinde diğer SteelSeries ürünleriyle senkronize olabilen, oyun içi etkileşimlere tepki gösterebilen ve 16,8 milyon renk yansıtabilen 3 bölge sunuyor. 

SteelSeries, yeni ürünü Rival 3 oyun faresindeki dahili bellek, oynadığınız oyunlar için veri okuma hızı, düğme atamaları ve maksimum 5 CPI’a kadar ayarların doğrudan kaydedilmesine olanak sağlıyor. Ocak ayı içerisinde Türkiye’de satışa sunulacak Rival 3’ün global satış fiyatı 30 dolar olurken Türkiye satış fiyatının ise 250 TL civarında olması bekleniyor.

SteelSeriesin yeni oyun aksesuarları sahneye çıktı

Apex 3

SteelSeries'in bir diğer ürünü ise Apex 3 klavye... Suya dayanıklı olma özelliğiyle dikkat çeken Apex 3, tam donanımlı bir oyun klavyesi olma özelliği taşıyor. Bu özenle hazırlanan oyun klavyesi, oyuncuların en büyük kaygısı olan kazara dökülmelerden kaynaklanan hasarları önlemek için IP32 sistemi sayesinde tamamen suya dayanıklı. 

Premium Apex Pro serisi gibi Apex 3 oyun klavyesi de yüksek manyetik bilek desteğine, aynı özel medya tuşlarına ve üç yönlü kablo yönlendirme sistemine sahiptir. Türkiye’de yakın bir zamanda satışa sunulacak Apex 3 oyun klavyesinin global satış fiyatı 49.90 dolar olurken Türkiye satış fiyatı ise yaklaşık 600 TL ‘dir.

Apex 5

Apex 5’in hibrit anahtarları, bir membran anahtarının düzgün performansı ve mavi mekanik anahtarın dayanıklılığı ile birlikte iki mekaniğin en iyi yönlerini birleştiren bir oyun deneyimi sunuyor. Apex 3 gibi Premium Apex serisi ile aynı özellikleri taşıyan klavye, premium manyetik bilek desteği, uçak sınıfı aliminyum yapı ve anahtar başına RGB aydınlatma ile özelleşiyor. Ayrıca OLED akıllı ekran özelliğine sahip Apex 5 oyuncuların CS:GO, Dota 2 gibi oyunlardaki bilgileri ve Discord mesajlarını görüntüleyebilmesini sağlıyor. Apex 5’in Türkiye’deki satış fiyatının 900 TL civarında olması bekleniyor.

Microsoft'un Londra'daki dev mağazasını dolaştıkMicrosoft'un Londra'nın merkezinde bulunan üç katlı mağazası, sadece bilgisayar ve oyun konsollarının tanıtıldığı bir satış noktası olmaktan öte, bir eğitim ve deneyimleme merkezi olma özelliğiyle de dikkat çekiyor.
False