GeriTeknoloji Steam'de güvenlik açığı korkuttu!
MENÜ
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Steam'de güvenlik açığı korkuttu!

Steam'de güvenlik açığı korkuttu!

Kart ve cüzdan bilgilerinizin görünmesine yol açan Steam'deki sistem açığı oyunseverleri epey korkuttu.

Steam'in yılsonu satışları oyun dünyasının en durgun günlerinde bir numaralı gündem maddesi bilindiği gibi. Steam bünyesinde bulunan binlerce oyun, 4 Ocak tarihine kadar kampanyada ve %80'e varan indirimler ile kapış kapış gidiyor. Ancak indirimlerin ilk günlerinde yaşanan bir açık milyonlarca Steam kullanıcısını korkuttu.
 
Buna göre sisteme login olan kullanıcılar bir anda kendilerini başka kullanıcıların hesap detaylarında buldular ve sonrasını tahmin de edebiliyorsunuz. Her ne kadar Steam kütüphanelerinden direkt olarak oyun silmek mümkün olmasa da, kullanıcıların cüzdan bilgileri ve içindeki bakiyeler görülebilir hale gelmişti. Yine de içinizi rahatlatalım, yeni bir harcama yapmaları mümkün olmadığı gibi kayıtlı kredi kartı bilgileri de sadece sansürlü olarak (son rakamları) görülebiliyor ve değiştirilemiyordu.
 
İlk planda kullanıcılara kayıtlı kredi kartı bilgilerini kaldırmaları önerilmiş olsa da, Steam kısa süre içinde offline moda geçti ve Valve'den yapılan son açıklama da Steam'deki güvenlik açığının giderildiği ve herşeyin olması gerektiği gibi çalıştığı yönünde.
 
Artık varlıklarımızı binlerce dolar değerindeki Steam hesaplarında tuttuğumuzu düşünürseniz ileride bu tarz tehditlerin artacağını öngörmek mümkün.
False