GeriTeknoloji Startup100 Listesi'ne tekrar girdi
MENÜ
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Startup100 Listesi'ne tekrar girdi

Startup100 Listesi'ne tekrar girdi

Bulut bilişim alanında faaliyet gösteren Bulutistan, 2015'te kurulmasına rağmen kısa sürede önemli yol kat etti ve ikinci yılında da Türkiye'nin yeni nesil girişimcilerinin belirlendiği Startup100 Listesi'ne girmeyi başardı.

100 prestijli şirket arasında yer alan Bulutistan, davetlilerin katılımıyla İstanbul'da düzenlenen törende Startup100 Ödülü'nü aldı.

Bulutistan Kurucu Ortağı Orçun Murat Özalp, törende yaptığı açıklamada "Konusuna odaklanmış, yeni nesil bir şirket olarak en yeni bilişim teknolojilerini ülkemiz içinde erişilebilir bir değere dönüştürdüğümüz için gurur duyuyoruz" dedi.

Bulut servis sağlayıcıları ile şirketler arasında teknolojik bir köprü oluşturan Bulutistan, öncelikle kurumsal şirketlerle başarı hikâyeleri yaratmaya odaklandı. Bulutistan, bulut teknolojisinin liderleri ile oluşturduğu ekosistemi, hızla geliştirdiği online servis platformuna taşımayı sürdürüyor. Bir diğer hedefi, konusunda uzmanlaşmayı artırma adına kurduğu Bulut Broker isimli yeni şirketiyle kurumsal verilerin ikinci adresi olmak.

Yeni girişimi ile kurumsal müşterilerine arşivleme, yedekleme, iş sürekliliği sağlama ve felaket yönetimi hizmetleri vermeye başlayan şirket, Bulut hizmetlerini sunduğu altyapı platformunu yeni nesil bütünleşik sistemlere yaptığı yatırımlar ile genişletip hizmet seviyelerini yükseltmeyi hedefliyor. Bu alanda Hewlett Packard Enterprise (HPE) son satın alması Simplivity teknolojilerini kullanarak hizmet sunan ilk ve tek servis sağlayıcı olma unvanını taşıyor. 

False