GeriTeknoloji Sony’nin yeni LED TV’si satışa sunuldu
MENÜ
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Sony’nin yeni LED TV’si satışa sunuldu

Sony’nin yeni LED TV’si satışa sunuldu

Sony’nin, yeni XH90 4K HDR Full Array TV serisi Haziran itibarıyla Türkiye’de satışa sunuldu. XH90 orta sınıf TV, görüntü kalitesi ve ses tasarımı ile yakın zamanda piyasaya çıkacak yeni nesil oyun konsolları için bir tamamlayıcı olma iddiasında.

XH90 TV’ler, Sony’nin, ekranın çeşitli kesitlerinde ışık seviyesini içeriğe bağlı olarak dinamik biçimde değiştiren, böylelikle de kontrast ve parlaklıkta artış sağlayan Full-Array Bölgesel Karartma ve Parlatma teknolojisine sahip. Ekranın tamamında ışık düzeyinin dengelenmesi sayesinde, içerik oluşturucunun niyetine sadık kalınıyor ve karanlık sahneler daha karanlık, parlak sahneler daha parlak hale geliyor.

XH90 serisi TV’ler Acoustic Multi-Audio teknolojisi ile donatıldı (65” ve üzeri modellerde); bu teknoloji, daha iyi bir izleme deneyimi için TV’nin arkasına yerleştirilmiş olan ve sesin ekrandaki aksiyonu takip etmesini sağlayan iki adet ses konumlandırma tweeter’ını içeriyor. Bunun yanında, TV’nin ses kalitesini ve inceliğini yeni şekliyle tamamlamak üzere tasarlanan Sony’nin X-Balanced Speaker’ı, filmlerde ve müzikte sese netlik kazandırıyor.

XH90 serisi TV’ler, yakın zamanda piyasaya çıkması beklenen yeni nesil oyun konsolları için 4K’da 120fps yüksek kare hızını ve HDMI girişleri ile hızlı tepki süresini destekleyerek son teknoloji ile oyun oynama deneyimini sunma iddiasında.

Sony’nin yeni LED TV’si satışa sunuldu

Yeni XH90 TV’ler Netflix Calibrated Mode ile içerik oluşturucunun hedeflerini ekrana yansıtıyor. Bu mod, özellikle internet üzerinden orijinal dizileri izlemek ve televizyonda film stüdyosundakiyle aynı görüntü kalitesini yeniden üretebilmek üzere geliştirildi. 

XH90 serisi, yerleşik Google Assistant, Google Play Store and Chromecast sayesinde kullanıcılara içeriğe, hizmetlere ve cihazlara ulaşma olanağı sunan Android TV özelliğine sahip. Sony’nin orijinal kullanıcı arayüz menüleri ve sesli kontrolleri de gündelik kullanımı daha verimli kılmak üzere geliştirildi. Google Assistant ile uyumlu cihazlarla Google Home üzerinden YouTube videolarını televizyonunuzda görüntüleyip kontrol edebilirsiniz. Apple AirPlay 2 kullanıcıları doğrudan iPhone, iPad ya da Mac cihazlarından televizyonlarına film, müzik, oyun ya da fotoğraf akışı yapabilirler. Apple HomeKit teknolojisi, kullanıcılara televizyonlarını iPhone, iPad ya da Mac cihazlarından kontrol edebilmeleri için bir yöntem sunuyor.

Huawei Mate XS incelemesiHuawei'nin ekranı katlanabilen yeni akıllı telefonu Huawei Mate XS'i yakından inceledik. 30 bin TL'ye satılan telefonun özellikleri nasıl?
False