Samsung Telefon Şifremi Unuttum, Nasıl Sıfırlanır Ve Ne Yapmalıyım? Samsung Şifre Kaldırma Ve Sıfırlama

Güncelleme Tarihi:

Samsung Telefon Şifremi Unuttum, Nasıl Sıfırlanır Ve Ne Yapmalıyım Samsung Şifre Kaldırma Ve Sıfırlama
Oluşturulma Tarihi: Haziran 08, 2022 18:09

Cep telefonları artık hayatımızın en vazgeçilmezi olmaktadır. Samsung cep telefonları da birçok kullanıcı tarafından sevgi ile kullanılmaktadır. Cep telefonlarına güvenlik için konulan kilit şifreleri ise telefonlarımızda saklanan veriler için oldukça önemlidir. Peki, telefon Samsung telefon şifresi unutulduğu zaman ne yapılır, telefon nasıl sıfırlanır? Samsung cep telefonlarında şifre kaldırma ve sıfırlanma işlemleri nasıl yapılır tüm detayları ile derledik.

Haberin Devamı

Samsun cep telefonlarına güvenlik açısından konulan şifeler telefonun içerisinde yer alan bilgilere erişilmesine ve içerisindeki bilgileri korumaya yönelik olmaktadır. 

 Samsung Telefon Şifremi Unuttum 

 Samsung cep telefonlarında telefon içerisinde saklanan fotoğraf, veri ve uygulama gibi saklanan verilerin korunması için telefona şifre koyulabilmektedir. Samsung cep telefonlarına konulan ekran kilidi sayesinde telefonları kullananların güvenlikleri sağlanmaktadır. 

 Cep telefonlarına koyulan şifrelerin unutulmaması durumunda ise cep telefonuna giriş yapılamamaktadır. Bu nedenle şifrenizi belirlerken kolay hatırlayabileceğiniz ama başkaları tarafından tahmin edilemeyecek şekilde olması oldukça önemli olmaktadır.

  Samsung Telefon Şifresi Nasıl Sıfırlanır ve Ne Yapmalıyım?

Haberin Devamı

  Samsung cep telefonlarına koyulan şifrelerin unutulması durumunda telefon kilidini açabilmek için bir kaç yöntem bulunmaktadır. Bu yöntemleri kullanarak telefon şifrenizi açabilir ya da telefonunuzu sıfırlayabilirsiniz.

  İlk yöntem olarak Samsung telefonumu bul uygulamasından Samsung kullanıcı adı ve şifreniz ile giriş yaparak buradan telefonunuzun konumuna ve telefonunuzun bazı ayarlarına kolay bir şekilde erişebilirsiniz. Uygulamadan şifrenizi kaldırabilir ya da telefonunuzu sıfırlayabilirsiniz. 

 İkinci yöntem ise Google telefonumu bul uygulamasıdır. Bu uygulamaya telefonunuzda kullandığınız Gmail hesabınız le giriş yaparak telefonunuzu yönetebilirsiniz. Uygulama üzerinden telefonunuzu kapatabilirsiniz.

  Samsung Telefon Şifre Kaldırma ve Sıfırlama 

 Samsung telefonlarda sıfırlama işlemi yapabilmek için telefonunuzun ayarlar kısmından giriş yaparak fabrika ayarlarına dön menüsü üzerinden sıfırlama işlemlerinizi kolayca yapabilirsiniz. Ancak şifrenizi bilmiyor ve telefonun ekranını açamıyorsanız. Telefonunuzun güç tuşuna basılı tutarak kapamanız gerekmektedir. Ardından tekrardan telefonunuzu açarken güç düşmesine ve ses tuşlarına aynı anda basarak yönetim ekranına erişebilirsiniz. 

 Bu ekranda ses tuşları ve güç düğmesi ile işlemlerinizi yapabilirsiniz. Bu alanda ilk açılan sayfadan Wipe data/factory reset seçeneğine gelip güç düğmesine basarak seçim yapabilirsiniz. Ardından açılan sayfada yine ses açma ve azaltma tuşlarını kullanarak Yes -delete all user data bölümünün üzerin egemeniz gerekmektedir. Sonrasında güç düğmesi ile seçiminizi yapmalısınız. 

Haberin Devamı

 Son açılan ekranda ise Reboot system now seçeneğine gelerek güç düğmesine basıp işlemi onaylananız gerekmektedir. Bu seçimi yaptıktan sonra telefonunuz fabrika ayarlarına geri döndürülecektir. Daha sonrasında ise istediğiniz şekilde ayarlarınızı tekrardan yapabilirsiniz. 

Haberle ilgili daha fazlası: