Samsun Üniversitesi TEKNOFEST'te bir ödül daha kazandı

Samsun Üniversitesi TEKNOFESTte bir ödül daha kazandı

Samsun Üniversitesi(SAMÜ), Efficiency Challenge Elektrikli Araç Yarışları kapsamında ‘Kurul Özel Ödülü'ne layık görüldü.

Haberin Devamı

TEKNOFEST Havacılık, Uzay ve Teknoloji Festivali kapsamında düzenlenen ve temel amacı temiz ve yenilenebilir enerji kaynaklarının araç teknolojilerinde kullanımının yaygınlaştırılmasına katkıda bulunmak olan “TÜBİTAK Efficiency Challenge Elektrikli Araç Yarışları”nda dereceye giren takımlar belli oldu. Samsun Üniversitesi Elektrikli ve Otonom Araç Takımı 1-6 Eylül tarihleri arasında Kocaeli İzmit Körfez pistinde gerçekleştirilen Elektrikli Araç Yarışları’nda göstermiş oldukları başarıdan dolayı Kurul Özel Ödülü’nün sahibi oldu.

Samsun Üniversitesi öğrencilerinin ödül almasından memnuniyet ve gurur duyduğunu ifade eden Samsun Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mahmut Aydın, "Son dönemde öğrencilerimizin gerçekleştirdiği başarılı çalışmalar sayesinde art arda ödüller alıyoruz. Ödül alan öğrencilerimiz göğsümüzü kabartıyor, onlarla gurur duyuyoruz. Önümüzdeki dönemde bu ödüllerin ve başarıların daha da artacağına inanıyorum. Çünkü bu başarılar hem ilham kaynağı hem de motivasyon aracı olmaktadır. Bu vesileyle tüm öğrencilerimizi bu tür etkinliklere daha fazla ilgi göstermeye davet ediyor ve yönetim olarak her daim onların destekçisi olacağımızı taahhüt ediyorum. Bu süreçte emek veren tüm öğrencilerimizi ve akademisyenlerimizi tebrik ediyorum, çalışmalarında başarılar diliyorum" dedi.

Samsun Üniversitesi Elektrikli ve Otonom Araç Takım Danışmanı Dr. Öğr. Üyesi Tuncay Soylu açıklamasında, “TÜBİTAK'ın 16.sını düzenlediği Elektrikli Araç Yarışlarına Samsun Üniversitesi olarak ilk kez katılım gerçekleştirdik. Elektrikli aracımızı pandemi sürecine rağmen 1,5 ay gibi kısa sürede sıfırdan TÜBİTAK'ın istediği kurallar dahilinde 6 öğrenci arkadaşımız ile gece-gündüz çok sıkı çalışarak hazır hale getirdik. TÜBİTAK’ın bu yaptığımız çalışmayı ‘Kurul Özel Ödülü’ne layık görmesi bizleri çok sevindirmiş ve onurlandırmıştır. Bu vesileyle organizasyonu düzenleyen TEKNOFEST'e, TÜBİTAK'a, desteklerini esirgemeyen başta Rektörümüz Prof. Dr. Mahmut Aydın hocamıza ve Mühendislik Fakültesi Dekanımız Prof. Dr. Hüseyin Demir hocamıza, ekip arkadaşlarım Muhammet Çakıcı, Fatih Mehmet Deveci, Abdülkadir Çelik, Selman Akşit, Kadir Belen ve Ayçe Gülüm Saltık'a teşekkürü borç bilirim” diye konuştu.

Oppo Watch Türkiye'de! Yakından inceledikOppo, ilk akıllı saati Oppo Watch ile Türkiye'de kullanıcılarının karşısına çıkıyor. 41mm ve 46mm olmak üzere iki farklı boyutta gelen Oppo Watch'da her biri sesli koçluk desteğine sahip, fitness koşusu, yağ yakma koşusu, açık havada yürüyüş, açık havada bisiklete binme ve yüzme olmak üzere beş egzersiz modu bulunuyor. Fiziksel verilerinizi doğru bir şekilde izleyen akıllı saatte, 5 dakikalık egzersiz videoları da boş zamanlarınızı değerlendirmenizde size yardımcı oluyor. Dolayısıyla en yoğun zamanınızda bile saatinize yapacağınız birkaç dokunuşla formda kalabiliyorsunuz. Her zaman açık olan nabız izleme özelliği de hem egzersiz yaparken hem de dinlenirken sağlığınızı takip ediyor. İleri düzey uyku izleme özelliği de her gece uyku durumunuzla ilgili kayıt tutuyor. Kapalı ortamda kürek çekme ve kitesurfing gibi egzersizler de dahil olmak üzere, 100'ün üzerinde farklı spor seçeneğinin bulunduğu Google Fit de bu tabloya eklendiğinde Oppo Watch ideal bir fitness partnerine dönüşüyor. İşte ürünün öne çıkan tüm özellikleri...(Sponsorlu İçerik)
Haberle ilgili daha fazlası: