Sahte TTNET faturası başını yakabilir

Sahte TTNET faturası başını yakabilir

Hacker'lar bu kez de e-faturalara el attı; TTNET'ten geliyormuş gibi görünen e-faturalar aslında içinde virüs saklayan çok tehlikeli bir dosya...

Haberin Devamı

Son günlerde çeşitli alanlarda saldırılarını hızla artıran hacker'lar, özellikle banka ve operatörlerin yoğun olarak kullanmaya başladığı e-faturalara gözünü dikti.

TTNET'in e-fatura mailini birebir kopyalayan hacker'lar, virüs yüklü e-postayı e-fatura adı altında kullanıcıların mailine gönderiyor. Faturalarına bakan ve 'bu tutar benim olamaz, ayrıntılara bakayım' şeklinde hareket eden kullanıcıları hedef alan hacker'lar, bu sayede mailde yer alan 'E-Faturamı Görüntüle' butonuna tıklayan kullanıcıların bilgisayarına bir ZIP dosyası indiriyor.

Sahte TTNET faturası başını yakabilir

Bu dosyayı açan kullanıcılar ise doğrudan virüsü elleriyle bilgisayarına bulaştırmış oluyor.

TTNET yetkililerinden konuyla ilgili yapılan açıklamada şu satırlara yer verildi:

"Son günlerde TTNET adına hazırlanmış, sahte fatura gönderimi yapıldığı tespit edilmiştir. TTNET olarak, müşterilerimizin bilgi güvenliğine maksimum düzeyde önem gösteriyor ve kişisel güvenlik standartlarını en üst seviyede tutuyoruz. Söz konusu sahte faturalar konusunda müşterilerimizin son derece dikkatli davranmalarını önemle rica ediyoruz. Müşterilerimiz güvenlikleri için ilgili maillerdeki ek ve linkleri açmasınlar ve bu mailleri silsinler" denildi.

Haberle ilgili daha fazlası: