GeriTeknoloji Razer yanlışlıkla 100 bin kullanıcısının özel verilerini paylaştı
MENÜ
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  0
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Razer yanlışlıkla 100 bin kullanıcısının özel verilerini paylaştı

Razer yanlışlıkla 100 bin kullanıcısının özel verilerini paylaştı
Abone Olgoogle-news

Bir sunucusunu yanlış bir şekilde ayarlayan oyuncu ekipmanlarıyla tanınan Razer, yaklaşık 100 bin kullanıcısının e-mail, adres, telefon gibi özel bilgilerini herkesin erişimine açtı. Olay sonrası Razer'dan da açıklama geldi.

İşte o açıklama:

“Bir güvenlik araştırmacısı tarafından; sipariş ayrıntılarını, müşteri ve sevkiyat bilgilerini açığa çıkarma potansiyeline sahip yanlış sunucu yapılandırması konusunda bilgilendirildik. Kredi kartı numaraları veya şifreler gibi hassas verilerin hiçbiri sızan bilgiler arasında bulunmamaktadır. Hatalı sunucu yapılandırması, bu sıkıntı kamuya yansımadan önce 9 Eylül'de düzeltilmişti.

Gecikme için içtenlikle özür dilerken, sorunu gidermek ve BT güvenliğimizi ve sistemlerimizi kapsamlı bir şekilde incelemek için gerekli tüm adımları attığımızı belirtmek isteriz. Tüm müşterilerimizin dijital güvenliğini sağlamaya kararlıyız. 

Desteğe ihtiyaç duyanlar DPO@razer.com adresinden iletişime geçebilirler.”

Samsung Portable T7 incelemesi Samsung, hem çok hızlı, hem de hafif, ince ve dayanıklı harici depolama çözümü Samsung Portable T7'yi Türkiye'de satışa sundu. 1 TB kapasitesi olan modeli yakından inceledik. (Sponsorlu İçerik)
False
Haber Yorumlarını Göster
Haber Yorumlarını Gizle