PUBG Labs Arena Modu nedir? İçeriğinde neler var?

PUBG Labs Arena Modu nedir İçeriğinde neler var

PUBG 8.3 güncellemesinin konsollara ve Google Stadia platformuna gelmesiyle birlikte bu hafta oyunculara PUBG’nin yoğun silahlı çatışmalarını arena nişancılarının taktikleriyle birleştiren yeni bir mod geldi. İşte karşınızda PUBG Labs Deneyi: Arena Modu...

Haberin Devamı

Arena Modu, Erangel, Miramar veya Sanhok’ta birkaç bölünmüş bölgeden birine indiğiniz, 64 oyunculu ve squad temelli bir oyun. Kendi arenanızda zaferi elde etmek için diğer squad’lar ile savaşacaksınız. Kaybetmeniz durumunda takımınız 3 şanstan birini kaybedecek ve tüm şanslarınızı harcadığınızda eleneceksiniz. Zaferi elde ederek kaybedenlere göre daha güçlü bir konumda sonraki tura geçmeye çalışın. 3 veya daha az squad kaldığında bu squad’lar, kalan şans sayınızdan bağımsız olarak, kazananın her şeyi aldığı bir Ani Ölüm arenasına girecek.

PUBG Labs Arena Modu nedir İçeriğinde neler var

Arena modunda, normal maçlara göre bazı farklar bulunuyor. Bunların en önemlisi, silahların dünyada belirmemesi. Bunun yerine, Teçhizat menüsü (varsayılan olarak L tuşu) üzerinden cephane satın almak için diğer oyuncuları eleyerek kazandığınız para birimini kullanmanız gerekecek. Ayrıca yere düşen takım arkadaşlarınız 5 saniye içinde canlandırılabilir ve bu, küçük çaplı yoğun çatışmalarda avantajınızı korumak için önemli.

Arenada hayatta kalmak için takım çalışması ve akıllı taktik kararlar gerekiyor. Arena Modu, bulunduğunuz araziye uygun teçhizat seçmekten, düşmanları görene kadar birbirinizin arkasını kollamaya ve saldırınızı koordine etmeye kadar birçok hususta takım çalışması ve iletişim becerilerinizi test edecek.

PUBG Labs Arena Modu nedir İçeriğinde neler var

Tüm kurallara kısaca göz atalım: 

*Her turda 2-3 squad, rastgele, bölünmüş bir alana girer.

*Her squad 3 şansla başlar ve tüm şanslarını harcadığında elenir.

*3 veya daha az squad kaldığında bu squad’lar, her bir squad’ın kalan şans sayısından bağımsız olarak, kazananın çorba parasını aldığı bir ani ölüm turuna girer.

*Dünyada silah belirmez. Her turda, Teçhizat menüsünden (L tuşu) silah satın almak için kullanılabilen puanlar kazanacaksınız.

*Eklentiler, kasklar ve yelekler gibi diğer eşyalar yine haritada belirir.
PUBG Labs Arena Modu nedir İçeriğinde neler var

OYUN AYARLARI

*64 oyuncu (16 squad)
*Erangel, Miramar ve Sanhok
*Squad arkadaşı canlanma süresi: 5 saniye
*Daha yoğun oynanış için ayarlanmış mavi alan hızı
*Arenanızı kazandığınızda takımınızın yağma yapmak için 30 saniyesi olur
*Takımınız bir arenayı kazandığında veya öldürüldüğünde Gözlemci Modu Etkinleşir

Haberin Devamı

Arena Modu, 2 hafta süresince oynanabilir olacak.

PC

Haberin Devamı

1. Dönem: 24 Eylül 08:00 – 28 Eylül 10:00
2. Dönem: 1 Ekim 08:00 – 5 Ekim 10:00

Konsol

1. Dönem: 24 Eylül, bakımdan sonra – 28 Eylül 10:00
2. Dönem: 1 Ekim 08:00 – 5 Ekim 10:00

VMworld 2020 bu kez kapılarını internette açıyor Dünya aylardır zorlu bir süreçten geçiyor. Özellikle de pandemi nedeniyle şirketler, dijital dönüşüm sürecine hızlıca adapte olmaya çalışırken, bu kapsamda kurumsal yazılımın öncü ve yenilikçi şirketi VMware, işletmelerin yanında yer alıyor ve pek çok çözümüyle dünyada olduğu gibi Türkiye'de de geniş bir kitleye ulaşıyor. Bu kapsamda WMware Türkiye Ülke Direktörü Murat Mediceler ile pandemi sürecinde şirketin Türkiye'deki faaliyetlerini ve 29 Eylül - 1 Ekim tarihlerinde ilk kez internet üzerinden gerçekleştirilecek olan WMworld 2020 zirvesinin detaylarını konuştuk.(Sponsorlu İçerik)
Haberle ilgili daha fazlası: