Ptt Kart Şifremi Unuttum Ne Yapmalıyım, Nasıl Değiştirebilirim Ve Alabilirim? Ptt Kart Şifresi Alma, Değiştirme Ve Yenileme

Güncelleme Tarihi:

Ptt Kart Şifremi Unuttum Ne Yapmalıyım, Nasıl Değiştirebilirim Ve Alabilirim Ptt Kart Şifresi Alma, Değiştirme Ve Yenileme
Oluşturulma Tarihi: Haziran 08, 2022 18:04

PTT ülkemizde müşterilerine pek çok yönden hizmet vermektedir. Verdiği hizmetlerden birisi de PTT kart olmaktadır. Bu kart ile birlikte müşteriler pek çok işlemi daha kolay bir şekilde gerçekleşmektedir. Fakat bu kartın şifresini değiştirme ve yenileme işlemleri pek çok müşteri tarafından bilinmemektedir. Peki PTT kart şifremi unuttum ne yapmalıyım, nasıl değiştirebilirim ve alabilirim? PTT kart şifresi alma, değiştirme ve yenileme işlemleri hakkında merak edilenleri detaylıca derledik.

Haberin Devamı

 PTT kart ile müşteriler aidat ödemeden Pttmatikler üzerinden veya farklı bankaların ATM'leri üzerinden pek çok işlem yapabilmektedir. Ayrıca müşteriler faturalarını da bu kart sayesinde ödeyebilmektedir. Bunun için PTT kart şifresi gerekmektedir.

  PTT Kart Şifremi Unuttum Ne Yapmalıyım? 

 PTT kart şifresini unutan kişiler internet üzerinden nasıl şifre alacaklarını araştırmaktadır. PTT kart şifresi almak için birkaç yöntem bulunmaktadır. Bunlardan birisi de PTT Merkez Müdürlüğüdür. PTT kart şifresini unutan kişiler PTT kartını ve kimlik belgesini yanına alarak PTT Merkez Müdürlüklerine gitmeleri gerekmektedir. Geçerli olan kimlik belgesi ve PTT kartının verilmesinden sonra dilekçe yazılarak PTT karşı şifre alma işlemleri yapılabilir. 

 PTT kart şifresini unutan kişiler şubelerden kart şifrelerini yenileyebilmektedir. Bunun dışında PTTmatik noktalarından da kart şifresi oluşturma işlemlerini gerçekleştirebilmek mümkündür. 

Haberin Devamı

 PTT Kart Şifresini Nasıl Değiştirebilirim ve Alabilirim? 

 PTT kartlara sahip olmak isteyen kişiler herhangi bir POTT şubesine başvurarak Posta Çeki Hesabı açtırmaktadır. Bu kartlar başvuru esnasında hemen kullanıcılara verilmektedir. Pek çok işlemi hızlı bir şekilde gerçekleştiren PTT kartların şifrelerini değiştirmek ise mümkündür. 

 PTT kart şifresini değiştirmek isteyen kişiler PTT Çağrı Merkezini arayarak şifre değiştirme talebinde bulunabilmektedir. Çağrı merkezi ile iletişime geçildikten sonra güvenlik için müşteriler bir kontrolden geçmektedir. Daha sonrasında ise talep edilen PTT kartı yeni şifresi kullanıcıların başvurduğu telefonlarına hemen iletilmektedir. 

 PTT Kart Şifresi Alma, Yenileme ve Değiştirme İşlemleri 

 PTT kart şifresini almak, yenilemek ve değiştirme isteyen kişiler farklı birkaç yol ile işlemlerini gerçekleştirebilmektedir. Kart şifresi yenileme, değiştirme ve alma işlemleri şu yöntemler ile yapılabilir: 

 - PTT kart ve kimlik belgesi ile PTT Merkez Müdürlüklerinden şifre almak ve yenilemek mümkündür.

 - PTTmatik noktalarından herhangi birinde kart şifresi oluşturma talep edilebilir.

Haberin Devamı

 - PTT Çağrı merkezi olan 444 1 788 numarası aranarak kart şifresi değiştirme işlemini gerçekleştirmek mümkündür.

 - PTT kart şifresi sıfırlama işlemleri SMS yöntemi ile de yapılmaktadır. Cep telefonu ile ''SIFRE'' boşluk ''istenilen dört rakamlı şifre'' boşluk ''kart arkasındaki yedi rakamı'' yazılarak 3290'a gönderilmelidir.

Haberle ilgili daha fazlası:

BAKMADAN GEÇME!