GeriTeknoloji PlayStation 5 oyun kolu tanıtıldı: İşte karşınızda DualSense
MENÜ
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

PlayStation 5 oyun kolu tanıtıldı: İşte karşınızda DualSense

PlayStation 5 oyun kolu tanıtıldı: İşte karşınızda DualSense

Sony, PS4 Pro oyun konsolunun ardından uzun bir sessizliğe gömüldü ve yıllardır PS5 üzerinde çalışmalarını sürdürüyor. Şirketin bu yıl tanıtmayı planladığı PlayStaion 5'in öncesinde PS5'in oyun kolu ortaya çıktı. İşte karşınızda DualSense...

Sony, PS5 için son hazırlıklarını yapıyor. Henüz net tarihi bilinmese de, şirket bu yıl içinde yeni oyun konsolunu ortaya çıkaracak. Diğer yandan PS5'in oyun kolu bugünden ortaya çıktı. DualSense ismini taşıyan bu konsol kontrolcüsünde Sony, yeni bir tasarım ortaya çıkarmışa benziyor.

Sony'nin resmi blog sayfasında yayınlanan görüntü ve bilgilere göre DualSense, oyunlara yeni his boyutu katması için geliştirildi. Joystick ve mikrofon tuşları siyah renkte bırakılırken, DualSense'in ağırlıklı olarak beyaz renkte olduğu dikkat çekiyor. Dokunmatik yüzey yine mevcut ve tetik tuşlarının da siyah detaylara sahip olduğu görülüyor.

PlayStation 5 oyun kolu tanıtıldı: İşte karşınızda DualSense

DualSense'in bir diğer yeniliği ise titreşim seviyesinin daha fazla olması. Oyundaki sahneye göre titreşim hissinin DualSense ile en iyi şekilde verilmesi hedefleniyor. DualSense'te pek çok tuş aynı görevi görüyor; ancak Share tuşu, yerini Create tuşıuna bırakmış. Kullanıcılar bu tuşa bastığında oyun yayınlarını kaydedebiliyor veya diğer herkesle paylaşabiliyor.
PlayStation 5 oyun kolu tanıtıldı: İşte karşınızda DualSense

DualSense'e dahil edilen hoparlör ve mikrofon da kulaklığa gerek olmadan kullanıcıların sohbet edebilmesine imkan tanıyacak.

DualSense ile ilgili paylaşılan bilgiler bunlarla sınırlı. DualSense'in ortaya çıkmasıyla birlikte PlayStation 5'e bir adım daha yaklaşmış olduk.

Sennheiser'ın yeni kablosuz kulaklığını inceledikSennheiser, yeni kulak üstü kablosuz kulaklığı Momentum Wireless 3 ile dikkatleri üzerine çekiyor. Kurulumu hayli kolay olan ürünü Hürriyet Teknoloji Editörü Selim Öztürk ile Hürriyet'in Video Prodüksüyon ekibinden Koray Taşan birlikte inceledi.
False