GeriTeknoloji PlayStation 5 alacaklara kötü haber
MENÜ
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

PlayStation 5 alacaklara kötü haber

PlayStation 5 alacaklara kötü haber
Abone Olgoogle-news

Sony'nin 19 Kasım tarihinde Türkiye'de satışa sunmaya hazırlandığı yeni nesil oyun konsolu PlayStation 5'in 1440p çözünürlüğü desteklemediği ortaya çıktı.

IGN İtalya'nın paylaştığı bilgiye göre Sony'nin yeni nesil oyun konsolları, önemli bir eksikle geliyor. Beklentilerin aksine PS5, 1440p çözünürlük desteği sunmuyor. Microsoft cephesine geldiğimizde ise hem Xbox Series S'in hem de Xbox Series X'in 1440p desteği sunduğu dikkat çekiyor.

1440p şu anda özellikle de monitör pazarında en popüler çözünürlük tercihlerinden birisi. Ancak Sony'nin yeni konsolunda bu desteği sunmaması düşündürücü.

TÜKENDİ

Türkiye'de bazı e-ticaret sitelerinde ön sipariş yoluyla satışa sunulan PlayStation 5, dakikalar içinde tükendi. 8299 TL fiyat etiketine karşın stokların bu denli hızla erimesi dikkat çekerken, diğer yandan PS5'in kontrolcüsü DualSense'in fiyatı da belli oldu: 1099 TL.

Sony WH-1000XM4 incelemesi Sony, yeni nesil kablosuz kulak üstü kulaklığı WH-1000XM4 model ürününü Türkiye'de satışa sundu. Ürünü yakından inceledik.
False