GeriTeknoloji Oppo'dan Orhan Veli sürprizi
MENÜ
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  0
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Oppo'dan Orhan Veli sürprizi

Oppo'dan Orhan Veli sürprizi

Son reklam kampanyasında Orhan Veli’den ilham alan OPPO, usta şairin “Bir İş Var Bu İşin İçinde” adlı eseriyle özel bir proje hazırladı. OPPO, 18 Aralık sabahı İstanbul’un en işlek vapur seferlerinde yolcularla Orhan Veli’nin kitaplarını paylaştı. Güne şiirle başlayan İstanbullular, bu güzel sürpriz karşısında hem şaşkın hem de memnun anlara şahit oldular.

Akıllı telefon sektörünün lider markası OPPO,15 Aralık günü ikinci reklam kampanyasını bekleyenleriyle buluşturdu. Türk toplumu için derin anlamlar taşıyan üstat Orhan Veli’yi reklam kampanyasında ana noktaya oturtan reklamda; şarkıcı Sıla, ünlü model Didem Soydan, ünlü oyuncular Hakan Kurtaş ve Uraz Kaygılaroğlu yer aldılar. 

Yaptığı reklam kampanyasını taçlandırmak ve Orhan Veli’nin İstanbul sevdasından hareketle; İstanbul’u İstanbul yapan noktalarda 18 Aralık sabahı, işlerine ya da okullarına vapurla giden yolculara güzel bir sürpriz yaptı. Türk edebiyatında İstanbul’u en güzel anlatan isimlerden biri olan usta şair Orhan Veli’nin kitapları, Adalar’a, Eminönü’ne, Kadıköy’e ve Beşiktaş’a yapılan günün ilk vapur seferlerinde İstanbullularla buluştu. Yolculuk sırasında çaylarını içip simitlerini yiyen İstanbullular, bir yandan da usta şairin birbirinden etkileyici dizelerini okuma ve güne hoş bir başlangıç yapma fırsatı buldu.

OPPO’nun, televizyonlarda, sinemalarda ve dijital platformlarda gösterimi devam eden reklam kampanyası ile Orhan Veli’nin adı ilk kez bir markayla birlikte anılıyor. 

BİR İŞ VAR

Her gün bu kadar güzel mi bu deniz?

Böyle mi görünür gökyüzü her zaman?

Her zaman güzel mi bu kadar,

Bu eşya, bu pencere?

Değil,

Vallahi değil;

Bir iş var bu işin içinde.

Orhan VELİ

False
Haber Yorumlarını Göster
Haber Yorumlarını Gizle