GeriTeknoloji Oppo Inno Day 2020: Sürpriz ürünler ilk kez görüntülendi
MENÜ
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  0
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Oppo Inno Day 2020: Sürpriz ürünler ilk kez görüntülendi

Oppo Inno Day 2020: Sürpriz ürünler ilk kez görüntülendi
Oppo X 2021
Abone Olgoogle-news

Oppo, Çin'de gerçekleştirdiği "INNO DAY 2020" etkinliğinde sürpriz ürünlerini sahneye çıkardı. Şirket, yeni nesil akıllı telefonu Oppo X 2021, artırılmış gerçeklik gözlüğü AR Glass 2021 modellerini ve artırılmış gerçeklik uygulaması CybeReal AR uygulamasını tanıttı.

Çin'in Shenzen kentinde gerçekleştirilen Oppo Inno Day 2020, sürpriz ürünlere ev sahipliği yaptı. Etkinlikte genişletilebilir ekrana (rollable screen) sahip akıllı telefonu Oppo X 2021, artırılmış gerçeklik gözlüğü Oppo AR Glass 2021 ve artırılmış gerçeklik uygulaması Oppo CybeReal AR da ilk kez tanıtıldı. 

Etkinlikte konuşan Oppo'nun Kurucusu ve Üst Yöneticisi (CEO) Tony Chen, şu sözleri kaydetti:

"Şirketin uzun vadeli gelişimi için 3+N+X teknoloji geliştirme stratejisini başlatmaya karar verdik. '3', şirketin dünya çapındaki kullanıcılara entegre bir akıllı yaşam getirmesine yardımcı olan üç temel teknolojiyi, yani donanım, yazılım ve hizmet teknolojilerini ifade ediyor. 'N', yapay zeka, güvenlik ve gizlilik, multimedya ve ara bağlantı dahil olmak üzere şirketin temel yeteneklerini temsil ediyor. Son olarak, 'X', hızlı şarj teknolojisi gibi yeni ve farklılaştırılmış teknolojiler ile stratejik kaynakları ifade ediyor." 

Oppo Inno Day 2020: Sürpriz ürünler ilk kez görüntülendi

Oppo AR Glass 2021

Ekranı genişleyen telefon: Oppo X 2021 

Oppo X 2021 genişletilebilir ekran (rollable screen) konseptli akıllı telefon, diğer telefonlardan farklı olarak ekranı katlanmıyor; ancak ekranını genişletebiliyor. Bu konsept cihaz, Roll Motor aktarma organı, bölümler arası boşluk bulundurmayan ekranı destekleyen ikisi bir arada plaka ve Warp Track yüksek mukavemetli ekran katmanı (0,1 mm) gibi şirketin sahip olduğu üç özel teknolojiyi kullanıyor. En küçük boyutlarda 6,7 inç (17,01 cm), en büyük boyutlarda ise 7,4 inç (17,89 cm) ölçeğinde genişleyebilen bir OLED ekranı mümkün kılıyor. Böylece kullanıcılar ekran büyüklüğünü kendi ihtiyaçlarına göre ayarlayabiliyor.  

Şirketin artırılmış gerçeklik gözlüğü AR Glass 2021, selefine göre yaklaşık yüzde 75 daha hafif. Temel bileşenleri arasında Birdbath optik çözümüyle de donatılan AR Glass 2021'de stereo balık gözü kamera, uçuş süresi algılayıcı (ToF) ve bir adet RGB kamera gibi çeşitli algılayıcılar var. Bu algılayıcılar, akıllı telefon etkileşimleri, hareket tabanlı etkileşimler ve mekansal yerelleştirme gibi bir dizi doğal etkileşimi destekliyor. Ayrıca ürün, üç boyutlu mekansal lokalizasyonu saniyenin binde birine yakın kesinlikte hesaplıyor. 

Oppo Inno Day 2020: Sürpriz ürünler ilk kez görüntülendi

CybeReal AR

CybeReal AR uygulamasına gelince... Bu uygulama gerçek zamanlı, yüksek hassasiyetli yerelleştirme ve sahne tanıma sağlayan mekansal hesaplama teknolojisinden güç alıyor. Şirketin dünyayı santimetreye kadar doğru bir şekilde yeniden yapılandırma, gerçek zamanlı yüksek hassasiyetli yerelleştirme gibi teknolojilerce destekleniyor.

ASUS Zenbook Flip S 13 incelemesiASUS'un yeni nesil dizüstü bilgisayarı Zenbook Flip S 13 (UX371), özellikle de iş ve eğitim odaklı bilgisayar arayanlar için biçilmiş kaftan. Oldukça ince ve hafif olan cihaz, buna karşın üstün bir performans sunuyor. Ürünü yakından inceledik. (Sponsorlu içerik)
False
Haber Yorumlarını Göster
Haber Yorumlarını Gizle