Önce çal, sonra sat

Önce çal, sonra sat

21 milyon banka hesap bilgisini ele geçiren hacker'lar, şimdi de bu bilgileri satışa çıkardı!

Haberin Devamı

Günümüzde insanoğlu internetin nimetlerinden sonuna kadar faydalanabiliyor olsa da, internetin gözü kapalı güvenilebilecek bir platform olmadığı artık herkesin malumu. Gerçek hayatta gerçekleştirilen hırsızlıklar ve daha birçok olumsuz aktivite, artık internet üzerinden kolayca gerçekleştirilebiliyor ve internette gerçekleşen suç oranında son yıllarda ciddi bir artış gözlemleniyor.

Geçtiğimiz günlerde çok çarpıcı bir rapor yayınlayan bir Alman dergisi, yaklaşık 21 milyon Alman banka hesabının ayrıntılarını ele geçiren bazı kimlik hırsızlarının karaborsada bu bilgileri 15.3 milyon Dolara satmaya çalıştığını duyurdu.

Söz konusu hırsızlar, 21 milyon Alman banka hesabıyla ilgili bilgilerin kendilerinde olduğunu ispatlamak ve blöf yapmadıklarını göstermek için bankalarda kayıtlı bulunan ve kişilere ait olan isim, adres, telefon ve doğum günü bilgilerinin yaklaşık 1.2 milyon adedini bir CD'ye koyarak WirtschaftsWoche dergisindeki iki raportöre sundu.

Aslında bu Almanya'da yaşanan ilk büyük kimlik hırsızlığı değil. Geçtiğimiz Ekim ayında da cep telefonu operatörü T-Mobile, yaklaşık 17 milyon müşterisinin isim, adres, doğum tarihi ve telefon numarası gibi bilgilerini kaybettiğini itiraf etmişti.

Haberle ilgili daha fazlası: