GeriTeknoloji Ödeme sistemlerinde bir ilk: Temassız taksit dönemi
MENÜ
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Ödeme sistemlerinde bir ilk: Temassız taksit dönemi

Ödeme sistemlerinde bir ilk: Temassız taksit dönemi
Abone Olgoogle-news

Sipay, kurumsal ve bireysel kullanıcılara sunduğu ürün ve hizmet yelpazesine yeni bir uygulamayı daha dahil etti. Türkiye’de ödeme sistemlerinde bir ilki gerçekleştirerek fiziki mağazalarda mobil POS üzerinden temassız olarak taksitli alışveriş alt yapısını sağlıyor. Sipay Genel Müdürü Semih Muşabak, şu an sadece Altınbaş mağazalarında aktif olan uygulamanın yakın bir zamanda yayılımının artacağını ifade ediyor.

Sipay, halihazırda kurumsal ve bireysel kullanıcılara dijital cüzdan, sanal POS ve linkle ödeme gibi yeni nesil ödeme sistemleri alt yapısı sağlıyor. Sipay, artık e-ticaret için sağladığı sanal POS altyapısını mobil üzerinden fiziki mağazalara da taşıyor ve akıllı telefonları mobil POS’a çevirerek temassız ve taksitli alışveriş imkanı sunuyor. İlk olarak Altınbaş mağazalarında başlatılan bu uygulamanın yakında farklı sektörlerde de yaygınlaşmaya başlayacak.

Ödeme sistemlerinde bir ilk: Temassız taksit dönemi

Sipay’in Genel Müdürü Semih Muşabak temassız taksit uygulamasına dair şu sözleri ifade etti:

“Altınbaş mağazalarında başlattığımız bu hizmetle, e-ticaret için sağladığımız sanal POS altyapısını mobil üzerinden fiziki mağazaya taşıdık. Kısacası telefonları mobil POS’a çevirip temassız ve üstelik taksitli alışveriş imkanı sunmaya başladık. Sektörde şu anda temassız yapılan ödemelerde taksit imkanı sunan başka bir uygulama bulunmuyor. Sanal POS altyapısını kullandığımız bu uygulamada müşteri, akıllı telefonuna gelen OTP SMS’i (anlık ve tek kullanımlık şifre) kullanarak temassız ödeme onayını veriyor. Pilot olarak Altınbaş mağazalarında başlattığımız bu uygulamayı hızlı bir şekilde sahada yaygınlaştırıp farklı sektörlerde de yaygınlaştırmayı hedefliyoruz.”

False