NASA, Mars yolculuğu için herkese bilet dağıtıyor

NASA, Mars yolculuğu için herkese bilet dağıtıyor

NASA, kullanıcılara hatıra olarak saklamaları için Mars bileti dağıtıyor. NASA'nın internet sitesinden alınan biletler, sosyal medyada da büyük ilgiyle karşılandı. 2026 yılında gerçekleştirilecek uçuş için şimdiden 2 milyon 640 bin kişi hatıra bileti aldı.

Haberin Devamı

NASA, dün Perseverance isimli uzay aracını Mars'a yolladı. Şubat ayında varması beklenen uzay aracı, bilim insanlarının Mars üzerine daha detaylı incelemeler yapmasına olanak verecek. Diğer yandan NASA, 2026 yılında Mars yolculuğu için hatıra bileti dağıtıyor. 

İnternette hızla yayılan bilet alma akımı sonucunda neredeyse 2 milyon 700 bin kişi hatıra bileti almış durumda ve her saniye bilet alanların sayısı artıyor ve kullanıcılar aldıkları bilet için isim, soyisim, posta kodu ve e-posta adresini paylaşması yeterli oluyor. 

NASA, Mars yolculuğu için herkese bilet dağıtıyor

Ardından 'Paylaş' butonuna basarak bastırdığınız bileti e-posta adresine yollayabileceğiniz gibi, 'embed' kodunu alarak da herhangi bir internet sitesine biletini ekleyebilirsiniz. 

Siz de bu sayfayı ziyaret ederek kendi hatıra biletinizi basabilirsiniz.

Gmail'de depolama kapasitesi nasıl yükseltilir ?Gmail kullanıcılarına ücretsiz olarak sunulan 15 GB'lık depolama alanı yeterli gelmediğinde toplam kapasiteyi artırabiliyoruz. Peki ama nasıl ?
Haberle ilgili daha fazlası: