Musically isim değiştirdi! Bakın ne oldu?

Musically isim değiştirdi Bakın ne oldu

Müzik eşliğinde eğlenceli videolar çekilebilen playback uygulaması Musical.ly isim değişikliği yaptı. Kullanıcılar artık uygulamayı TikTok ismiyle kullanacak.

Haberin Devamı

Musical.ly ismine veda eden kullanıcılar bugüne kadar çekmiş oldukları tüm videolara  TikTok üzerinden ulaşabilecek. Kasım 2017’de Çin merkezli şirket ByteDance tarafından kurulan uygulama yeni arayüzüyle kullanıcılarıyla buluştu. Vine’a en yakın platform olarak görülen uygulamada hala devam eden özellik ise 15 saniyeden 1 dakikaya kadar çekilebilen videolar.

Son günlerde oldukça popüler olan ve özellikle gençler tarafından çok ilgi gören Musical.ly 100 milyon aktif kullanıcısı ile ByteDance’ın ABD pazarına girmek için en büyük stratejisiydi.  Çin’de yoğun ilgi gören ve milyonlarca kullanıcıya ulaşan bir müzik ve sosyal medya uygulaması ve aynı zamanda bir mesajlaşma servisi. Uygulama ile fotoğraf, video, müzik, bulunduğunuz yer gibi gönderiler de paylaşılabiliyor. ABD araştırma firması Sensor Tower’a göre, 2018 yılının ilk çeyreğinde ise TikTok dünyada en çok indirilen İOS uygulaması oldu. şirket, Musical.ly’i TikTok ile birleştirme kararı aldı. Musical.ly'nin ortak kurucusu ve TikTok'un başkan yardımcısı Alex Zhu, “İki uygulamayı birleştirerek kullanıcıların her iki deneyimden de faydalanmasını istiyoruz. Asıl amacımız, herkesin yaratıcı olabilecekleri bir topluluk yaratmak” dedi.

Haberin Devamı

TikTok'un Çin'deki popülaritesini ABD'de başarıya götürüp götüremeyeceğini zaman gösterecek.

Haberle ilgili daha fazlası: