GeriTeknoloji Mudanyalı öğrenciler planetaryum ile gök bilimlerini öğrendi
MENÜ
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Mudanyalı öğrenciler planetaryum ile gök bilimlerini öğrendi

Mudanyalı öğrenciler planetaryum ile gök bilimlerini öğrendi
Fotoğraf: DHA

Bursa'nın Mudanya Belediyesi, öğrencileri planetaryum etkinliğinde buluşturdu. Öğrenciler gök cisimlerini, onların uzay boşluğundaki hareketlerini gözlemlerken, uzayın gizemli dünyasına tanıklık etti.

Mudanyada her yaştan bireyin mutluluğu için insan odaklı çalışmalarını sürdüren Mudanya Belediyesi, ara tatilde öğrencileri planetaryum etkinliğinde buluşturdu. Mütareke Meydanında kurulan planetaryum çadırında öğrencilere uzay, galaksi, güneş sistemi, yıldızlar ve astronomi konuları ile ilgili filmler gösterildi. Mudanya Belediye Başkanı Hayri Türkyılmaz, bir çadırın içinde projeksiyon ile gökyüzü yansıtılarak takım yıldızları ve gezegenlerin keşfedildiği etkinlikte öğrencilerle bir araya geldi.

Mudanyada yaşayan her yaştan bireyin mutluluğu için çalıştıklarını kaydeden Başkan Türkyılmaz, Sosyal belediyecilik anlayışımız gereği her bir öğrencimizi geleceğe hazırlamayı sürdürüyoruz. Yaptığımız bu organizasyonla da öğrencilerimizin uzay, gök bilimleri gibi konularda bilgi sahibi olmasını eğlendirerek sağlamış olduk.

Çocuklarımızın ve gençlerimizin dünyayı anlaması, araştırması ve geleceğini doğru bir hedefle şekillendirmesini istiyoruz. Öğrenmeyi, okumayı ve araştırmayı seven, geleceğin en başarılı uzay bilimcilerinin bu topraklarda yetişmesi umuduyla eğitim alanında yaptığımız çalışmalara hız kesmeden devam edeceğiz diye konuştu.

Oyunlar 150 milyar dolara dayandıPC ve konsol oyunları geride kalıyor, mobil oyunlar dahil oyun sektörü sadece 2019'da 150 milyar dolara yakın gelir yaratarak geleceği şekillendirmeye başladı bile. Dubai'de gerçekleştirilen On.DXB etkinliği kapsamında PUBG Mobile'ın mimarı Tencent'in daveti üzerine oyun zirvesini yakından takip ederken, Digital Age Yazı İşleri Müdürü Savaş Önemli ve ShiftDelete.Net'ten Gökey Yılmazer ile oyunlar üzerine bir söyleşi gerçekleştirdik.
False