Mount & Blade: Bannerlord dünyasında neler değişti?

Mount & Blade: Bannerlord dünyasında neler değişti

Oyunculara sunulduğu günden bu yana ilgi gören oyunlardan Mount & Blade: Bannerlord, çeşitli güncellemelerle birlikte uzun bir yol aldı. İşte oyuna gelecek yeni özellikler ve geliştirilen yeni çözümler...

Haberin Devamı

TaleWorlds Entertainment ilk günden bu yana Mount & Blade: Bannerlord'u güncellemeye ve geliştirmeye devam ediyor. Yakın zamanda yayınlanan bir blog yazısıyla da şu ana kadar yapılan değişiklikler masaya yatırıldı. 

Yazıda bu güne kadar yapılan iyileştirmelerin yanında gelecek planları hakkında da birkaç şey yer alıyor. Örneğin yakın bir gelecekte, krallık politikaları ve oy verme işlemlerinde bazı değişiklikler yaparak oyunculara krallıklarını yönetirken daha fazla kontrol ve seçenek sunulması planlanıyor.

Hikâye ve görevler konusunda da çalışmalar devam ediyor. Özellikle oyuncunun aile üyelerini kurtarma ve oyuncuya karşı kurulan komployu durdurma görevleri elden geçirilecek. Bunun yanında, geliştirici ekip oyun dünyasındaki olaylara tepki olarak oluşan dinamik görevler üzerinde de çalışıyor. Elbette tüm bunları yaparken bir yandan da yapay zekâ, performans, kararlılık ve çok oyunculu mod dengelemeleri gibi alanlar da iyileştirilecek.

Mount & Blade: Bannerlord dünyasında neler değişti

Son olarak pek çok oyuncunun beklediği modlama araçları da kısa bir süre içinde oyuna eklenecek.

Bannerlord için bugüne kadar yapılan değişikliklerin kısa bir özeti ise şöyle:

Haberin Devamı

Performans ve Kararlılık

  • Pek çok güncellemeyle oyunun performansı ve kararlılığı arttı
  • Oyunun oyuncu topluluğu sayesinde oyunda çökmeye sebep olan 200’den fazla hata düzeltildi
  • Yükleme sürelerini kısaltan ve oyunun genelinde FPS değerlerini yükselten değişiklikler yapıldı.

Beta Sürümü

Bir başka önemli değişiklik de isteyen oyuncuların katılabileceği bir Beta sürümü oluşturmak oldu.

  • Beta sürümü oyunculara oyundaki yenilikleri ve değişiklikleri en önce görme şansı tanıyor.
  • Bu sürümden elde ettiğimiz veriler sayesinde oyunun ana versiyonunda yapmamız gereken değişikliklere karar vermek ve bunları test etmek mümkün oluyor.

Oyun Mekanikleri ve İçerik

Sık güncellemelerle oyun mekanikleri gelişmeye ve oyuna yeni içerikler eklenmeye devam ediyor:

  • Çalışmayan bazı yetenekler düzeltildi, müzik listesine birkaç yeni parça eklendi ve oyunculara yapabilecekleri yeni silahlar, zırhlar, kalkanlar ve parçalar sunuldu.
  • Oyuna yeni görevler eklendi. Mevcut görevler elden geçirildi ve oyuncuların takılmasına sebep olan pek çok sorun çözüldü.
Gmail'de imza nasıl eklenir ?Gmail imza ekleme işlemi nasıl yapılır? İşte e-postalarınıza imza eklemenin en basit yolu...
Haberle ilgili daha fazlası: