Mastercard Avrupa başkanlığına Mark Barnett atandı

Mastercard Avrupa başkanlığına Mark Barnett atandı

Mastercard, Brüksel merkezli yürüttüğü Avrupa operasyonlarının başına Mark Barnett’i getirdi. Barnett, başkanlık görevi kapsamında Mastercard’ın Avrupa bölgesindeki iş stratejileri, planlama ve başarılarından sorumlu olacak.

Haberin Devamı

Mastercard’ın Türkiye de dahil 53 ülkeyi kapsayan Avrupa operasyonu; perakendeciler, finansal kurumlar ve işletmelerle yapılan ortaklıklar aracılığı ile 950 milyondan fazla kişiye hizmet veriyor. Yeni görevinde Uluslararası Başkan Gilberto Caldart'a raporlayacak olan Barnett, 1 Haziran 2020'den geçerli olmak üzere de Mastercard'ın Yönetim Komitesine katılacak.

Barnett, Avrupa Başkanı olarak atanmadan önce İngiltere, İrlanda İskandinav ve Baltıklar Bölge Başkanı olarak görev yaptı. Sektöre ve insanların ödeme şekillerini değiştiren yeni teknolojilere yönelik derin bilgi birikimi, Mastercard'ın birçok ülkede başarı kazanmasında kritik bir nokta oldu. 2003 yılında katıldığı Mastercard’da Avrupa’nın yanısıra, küresel çapta da farklı roller üstlenen Barnett, bireysel bankacılık ve ödeme sektöründe 20 yılı aşkın deneyime sahip.

Haberin Devamı

Barnett, yıl sonunda emekli olan şu anki Mastercard Avrupa Başkanı Javier Perez'in yerini alacak. 1996 yılında Mastercard'a katılmış olan Perez, 15 yıldır yürüttüğü Mastercard Avrupa Başkanlığı’ndan önce çeşitli üst düzey görevlerde bulundu. Mastercard’daki çeyrek asra yaklaşan tecrübesinde Perez, kurduğu yıldız ekiple, ödemelerin olağanüstü büyümesini sağlarken, ödeme ekosistemindeki yenilikçiliğin desteklenmesi ve güvenin artırılması amacıyla iş dünyası, hükümetler ve düzenleyicilerle ortaklıklar hayata geçirdi.

Evden çalışırken siber saldırı kurbanı olmayınMilyonlarca insan, koronavirüs salgını nedeniyle tüm günlerini evinde geçiriyor. Çocuklar eğitimlerini uzaktan eğitim modeliyle sürdürürken, çalışanların azımsanmayacak bir kısmı da evde işlerini sürdürüyor. Elbette bunu fırsat bilen siber saldırganlar da boş durmuyor ve yeni tuzaklarıyla kurbanlarını avlamaya çalışıyor. Peki evde çalışırken nelere dikkat etmeli? Telefonumuz güvenlik yazılımı kurmadan gerçekten de kendi başına güvende mi? Hacker'lar özellikle bu süreçte daha çok hangi siber saldırı yöntemlerini kullanıyor? Şirketlerin olmazsa olmazı bulut altyapısının güvenliği nasıl sağlanmalı? Bu kapsamda Trend Micro MEDİ Bölge Müdürü Yakup Börekcioğlu ve Trend Micro Türkiye Ülke Müdürü Hasan Gültekin, Hürriyet'e önemli açıklamalarda bulundu; merak edilen soruları yanıtladı. (Sponsorlu İçerik)
Haberle ilgili daha fazlası: