GeriTeknoloji Logitech ASTRO Gaming’i aldı
MENÜ
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Logitech ASTRO Gaming’i aldı

Logitech ASTRO Gaming’i aldı

Logitech, profesyonel oyun tutkunları ve oyun meraklıları için kulaklıkları olan konsol ekipmanı markası ASTRO Gaming'i satın alacağını açıkladı.

Logitech, satın almayı 85 milyon dolar karşılığında Ağustos ayı başında bu alımı tamamlamayı planlıyor. Oyun sektörüne yatırım yapan Logitech, ASTRO'yu satın alarak sektörün uzun vadeli büyümesini hızlandırmaya yardımcı olmak istiyor. Logitech ve ASTRO birlikte, PC ve konsol oyuncuları için en iyi kulaklık, mouse, klavye ve webcamleri üretmeye çalışacak.

Logitech Genel Müdürü ve Başkan Yardımcısı Ujesh Desai esporcuların tercih ettiği üst seviye konsol kulaklıkları üreten ASTRO’nun satın alınmasıyla ilgili olarak, “ASTRO’nun, Logitech G’nin bilgisayar oyunlarına olan ilgisi konusunda bir tamamlayıcı olacağına inancımız tam. Bu büyük işbirliğimiz için çok heyecanlıyız. ASTRO’nun ekibini, ürünlerini ve markayı çok seviyoruz. Bununla birlikte, esporcular için oyun keyfini daha eğlenceli hale getirmek istiyoruz” dedi.

ASTRO Başkanı ve Kurucu Ortağı Jordan Reiss ise, “ASTRO’nun tüm ekibi her zaman Logitech ve Logitech G ürünlerine saygıyla yaklaştı. Bu nedenle, bu birliktelikten çok mutluyum. ASTRO’nun marka gücü Logitech G’nin rakipsiz teknolojisiyle bir araya gelerek, global düzeydeki dağıtımlarla daha fazla esporcuna ulaşacak.” dedi.

Oyun seslendirmeleri ve lifestyle ürünleriyle oyun kulaklığı pazarında lider konumda olan ASTRO’nun en bilinen ürünleri A40 VE A50 kulaklıkları profesyonel esporcular için tasarlandı. 

False