Küresel Girişimcilik Etkinlikleri Çağrısı’na başvurular başladı

Güncelleme Tarihi:

Küresel Girişimcilik Etkinlikleri Çağrısı’na başvurular başladı
Oluşturulma Tarihi: Ağustos 25, 2023 18:08

Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı koordinasyonunda çalışan Kalkınma Ajansları 100'ü aşkın teknoloji girişimini ABD, Portekiz, Finlandiya ve Katar'daki global etkinliklere taşıyacak.

Haberin Devamı

Dünyanın en önemli girişimcilik etkinlikleri arasında yer alan Web Summit, Slush, CES ve Web Summit Qatar'a milli katılım ilk kez 5 Kalkınma Ajansı’nın iş birliği ile gerçekleşecek.

İstanbul Kalkınma Ajansı (İSTKA); Ankara Kalkınma Ajans (ANKARAKA), İzmir Kalkınma Ajansı (İZKA), Bursa Eskişehir Bilecik Kalkınma Ajansı (BEBKA) ve Batı Akdeniz Kalkınma Ajansı (BAKA) iş birliğiyle global pazarlara açılmayı hedefleyen Türk teknoloji girişimcilerini Lizbon, Helsinki, Las Vegas ve Doha’da düzenlenecek olan küresel girişimcilik ve teknoloji etkinliklerine götürecek.

Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı koordinasyonunda çalışan 5 Kalkınma Ajansı, teknoloji girişimcilerine, küresel pazarlarla buluşacakları ve yabancı yatırımcılarla bir araya gelebilecekleri etkinliklere katılmaları için destek sağlayacak.

Haberin Devamı

Çağrı kapsamında başarılı bulunan girişimciler; 13-16 Kasım 2023 tarihleri arasında Portekiz’in Lizbon kentinde düzenlenecek olan Dünyanın en büyük teknoloji konferansı Web Summit’e, 30 Kasım – 1 Aralık 2023 tarihleri arasında Finlandiya’nın Helsinki kentinde gerçekleştirilecek Slush etkinliğine, 09-12 Ocak 2024 tarihleri arasında ABD’nin Las Vegas şehrinde düzenlenecek olan dünyanın en büyük tüketici elektroniği fuarı Consumer Electronics Show (CES) Fuarı’na ve 26-29 Şubat 2024 tarihleri arasında Katar’ın Doha kentinde ilk defa düzenlenecek Web Summit Qatar’a katılım sağlayabilecek.

İlgili etkinliklere başvuranlar arasında başarılı bulunan startuplara her etkinlik için farklı kapsamlarda destek sağlanacak.

Etkinliklere katılım sağlayabilmek için startupların; Türkiye’de kayıtlı olma, küresel piyasaları hedefleme ve etkinliğe ait özel şartları karşılama koşullarını yerine getirmeleri bekleniyor.

İngilizce olarak doldurulması gereken başvuru formunda; startupa ilişkin resmi bilgiler, startup profili, ürün bilgileri, küresel piyasalar için strateji, startup katılımcı ekibine ilişkin bilgiler, girişimi anlatan maksimum 1,5 dakikalık İngilizce tanıtım videosuna yer verilmesi gerekecek.

Son Başvuru 10 Eylül 2023

Haberin Devamı

Global marka olma yolunda ilerlemeyi hedefleyen Türk teknoloji girişimcileri başvurularını 10 Eylül 2023 Pazar, Saat 24:00’a kadar İstanbul Kalkınma Ajansı’nın web sitesi üzerinden gerçekleştirebilecek.

Destek kapsamında her bir girişimci bir etkinliğe katılım sağlayabilecek. Katılımın düşük kalması durumunda girişimciler diğer etkinliklere de davet edilebilecek.

Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı koordinasyonunda İSTKA tarafından CES 2022 Fuarı’nda kurulan İstanbul Pavilyonu’nda 28 startup, CES 2023 Fuarı’nda kurulan İstanbul Pavilyonu’nda ise 53 startup yer alarak yeni ürün ve teknolojilerini tüm dünyaya tanıtma şansı elde etmişti.

CES fuarında; dijital sağlık, akıllı şehirler, sürücüsüz araçlar, robotik, artırılmış ve sanal gerçeklik, yapay zeka, oyun, kozmetik teknolojileri ve daha birçok alanda; müşteri ve yatırımcı görüşmesi, iş birliği, bayilik anlaşması, ilk satışını-ihracatını yapan, distribütörlük teklifi alan Türk firmalar olmuştu.

BAKMADAN GEÇME!