GeriTeknoloji Korsanların gizli faydası
MENÜ
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  0
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Korsanların gizli faydası

Korsanların gizli faydası
refid:12915718 ilişkili resim dosyası

Tüm oklar korsan film - müzik indirenlere çevrilmiş durumda; ama işin içinde garip bir de gerçek var.

Son zamanların en ateşli tartışmalarından biri müzik endüstrisinin korsanla savaşı ile ilgili olarak gerçekleştirilen bir araştırmada çok ilginç sonuçlar ortaya çıktı. Hazırlanan rapora göre müziğe en çok para harcayanlar, aynı zamanda internet üzerinden en çok korsan olarak şarkı indirenler!

1000 kişinin katılımıyla gerçekleştirilen araştırmaya göre her 10 kişiden biri internetten yasa dışı yöntemlerle şarkı indiriyor. Yaşları 16 ile 50 arasında değişen katılımcıların müziğe harcadıkları para araştırıldığında ise çok ilginç bir sonuç ortaya çıktı. Asla internetten yasa dışı bir şekilde müzik indirmediğini söyleyenlerin yılda müziğe harcadıkları ortalama para 33 Sterlin (yaklaşık 81 TL). Diğer yandan korsan olarak kabul edilen ve müzik endüstrisinin peşine düştüğü internetten müzik indirenlerin yılda müziğe harcadıkları ortalama para ise 77 Sterlin (yaklaşık 189 TL).

Belki bu araştırma artık müzik endüstrisini yönetenlerin, bu endüstriyi ayakta tutan tüketicilerin ürüne erişim yöntemlerini belirmeye başladıklarını ve müzikle gerçekten ilgilenen insanların, daha çok albüm aldıkları, daha çok radyo dinledikleri, daha çok konsere gittikleri ve aynı şekilde internetten daha çok şarkı indirdikleri gerçeğini fark etmelerini sağlayabilir...

False
Haber Yorumlarını Göster
Haber Yorumlarını Gizle