GeriTeknoloji Koronavirüs salgınında iPhone satışları arttı
MENÜ
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  0
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Koronavirüs salgınında iPhone satışları arttı

Koronavirüs salgınında iPhone satışları arttı
Abone Olgoogle-news

Koronavirüs salgını nedeniyle pek çok telefon üreticisi zorlu koşullarla mücadele verirken, Apple da bazı fabrikalarında üretimi durdurmak zorunda kalmıştı. Ancak yapılan son araştırmalar, salgın sürecinde telefon satışlarını artıran tek şirketin Apple olduğunu ortaya koydu.

Canalys isimli araştırma şirketi, mobil telefon pazarının son durumunu dünyayla paylaştı. 2020 yılının ikinci çeyreğini baz alan tabloya göre toplamda 284.7 milyon adet telefon sevkiyatı yapıldı. Geçen yılın aynı dönemi ile kıyaslandığında ise yüzde 14 oranında bir daralma söz konusu.

En çok telefon sevkiyatı yapan telefon markalarına bakıldığında ilk sırada Huawei'nin yer aldığı görülüyor. Şirket, geçen yılın aynı dönemine göre yüzde 5 oranında düşüş kaydederek 55.8 milyon telefon sevkiyatı gerçekleştirirken, Huawei'yi Samsung, Apple, Xiaomi ve Oppo takip ediyor.

Koronavirüs salgınında iPhone satışları arttı
Ancak listede yer alan ilk 5 şirketten sadece Apple, geçen yıla göre telefon sevkiyatlarını artırmayı başarmış gibi görünüyor. Bu noktada Apple'ın patronu Tim Cook, bu artışı Apple'ın uygun fiyatlı telefonu iPhone SE'ye bağlıyor. Yeni iPhone SE, ülkemizde de 5299 TL'den satışa sunulmuştu.

Gmail'de gönderilen maili geri almaGmail'de bazen yanlışlıkla birilerine e-posta yollayabiliyoruz. Peki yanlışlıkla gönderilen bir e-mail geri alınabilir mi ?
False
Haber Yorumlarını Göster
Haber Yorumlarını Gizle