GeriTeknoloji Koçsistem'e uluslararası ödül
MENÜ
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Koçsistem'e uluslararası ödül

Koçsistem'e uluslararası ödül
refid:20695408 ilişkili resim dosyası

KoçSistem’in, Türkiye’nin ilk yüzde yüz yerli katkı ile geliştirilen kurumsal sayısal yayıncılık yazılımı Pixage, İngiltere Premiere Ligi projesi ile uluslararası çapta düzenlenen The European IT Excellence Awards’da “Avrupa’da Yılın Teknoloji Çözümü” ödülünü almaya hak kazandı.

Bu yıl dördüncüsü düzenlenen The European IT Excellence Awards’da 23 ülkeden 100’ü aşkın şirketin projeleri değerlendirildi. Bilgi teknolojileri sektörü profesyonelleri ve teknoloji editörlerinden oluşan jüri heyeti tarafından yapılan ilk değerlendirmelerin ardından, 17 ülkeden 49 firma finalist olarak belirlendi. Ödüle layık görülen projeler ise geçtiğimiz gün Londra’da düzenlenen ödül töreni ile sahiplerini buldu.

“Avrupa’da Yılın Teknoloji Çözümü” ödülünü İngiltere Premier Ligi’ndeki 22 stadyumu kapsayan Pixage projesi ile kazanan KoçSistem, kendi geliştirdiği sayısal yayıncılık çözümü ile küresel arenadaki başarısını da tescillemiş oldu.  Ödülü, KoçSistem adına alan Koç Bilgi Grubu Kurumsal İletişim Direktörü Banu Aydoğan konuyla ilgili şu açıklamayı yaptı: “Jüri “Avrupa’da Yılın Teknoloji Çözümü” kategorisi birincisini seçerken öncelikle aday olan çözümün gerçek bir iş çözümü olup olmadığını değerlendiriyor. Sonrasında; birkaç farklı ihtiyaca yanıt verebilen, yazılım teknolojilerini, doğru iş çözümüne entegre etmiş olan ve kullanıcısına rekabetçi, verimli ve etkili çözümler sunabilen en ideal çözümü ödüle layık görüyor. KoçSistem olarak, tüm bu değerlendirmeleri başarı ile geçen İngiltere Premier Ligi Projesi Pixage projemiz ile Avrupa’da Yılın Teknoloji Çözümü ödülünü almış olmaktan dolayı mutluluk duyuyoruz. Ayrıca The European IT Excellence Awards’da bugüne kadar ödül alan tek Türk şirketi olmanın, KoçSistem adına olduğu kadar ülkemiz adına da kazanılmış önemli bir başarı olduğunu düşünüyoruz.”

 

False