iPhone 12 ile birlikte AirPods satışları artacak

iPhone 12 ile birlikte AirPods satışları artacak

Apple'ın geçtiğimiz günlerde duyurusunu yaptığı iPhone 12 serisi yeni telefonlarının kutusundan kulaklık çıkmayacak olması, doğrudan Apple'ın kablosuz kulaklığı AirPods'un satışlarını artıracak.

Haberin Devamı

Apple, çok tartışılacak bir karara imza atarak iPhone 12 serisi ile birlikte kutudan hem kulaklıkları hem de şarj adaptörünü çıkardı. Kullanıcılar, yeni bir iPhone modeli aldıklarında artık bu iki aksesuarı da ayrıca edinmeleri gerekecek.

Apple'ın bu hamlesinin ardından AirPods satışlarını da artması bekleniyor. Şirket, son olarak 2. nesil AirPods ile AirPods Pro'yu kullanıcılarına sunmuş ve büyük ilgi görmüştü. Ülkemizde fiyatları geçtiğimiz günlerde artan bu ürünler, iPhone 12 alacak kullanıcılar için de bir seçenek olacak.

Apple'a yakın kaynaklara göre şirket, Beats Flex adında uygun fiyatlı bir kulaklık modelini de satışa sunabilir.

Sonuç itibariyle kutudan aksesuarları çıkararak kendisi adına kayda değer bir tasarruf yapma imkanı bulan Apple, ayrıca satın alınan EarPods veya AirPods kulaklıklarından da kazanacak.

Huawei MateBook X incelemesiHuawei, ağırlığı 1 kilogramı geçmeyen ve oldukça ince bir tasarıma sahip olan Huawei MateBook X'i Türkiye'de satışa sundu. İş ve eğitim odaklı bilgisayar arayanlara hitap eden Huawei'nin bu yeni ürününü yakından inceledik. (Sponsorlu içerik)
Haberle ilgili daha fazlası: