Instagram şifre sıfırlama nasıl yapılır? Şifre ve sms gelmiyor sorunları ve çözümleri

Güncelleme Tarihi:

Instagram şifre sıfırlama nasıl yapılır Şifre ve sms gelmiyor sorunları ve çözümleri
Oluşturulma Tarihi: Haziran 25, 2022 15:02

Instagram kullanan herkesin merak ettiği ve sıkça sorduğu ortak sorular bulunmaktadır. Bu sorulardan biriside şifre ile alakalı sorulardır. Çünkü güvenlik konusu en dikkat edilen konulardan birisi olarak görülmektedir. Instagram şifre sıfırlama nasıl yapılır? Şifre ve SMS gelmiyor sorunları ve çözümleri nelerdir detayları ile derledik.

Haberin Devamı

Instagram kullanırken size özel bir şifreniz olması gerekir. Bu şifrenin güçlü olması daha güvenilir bir şekilde Instagram kullanmanıza yardımcı olmaktadır. Tabi bu şifreyi istediğiniz zaman sıfırlama şansınızda bulunmaktadır. Bu yüzden şifre sıfırlama ve değiştirme işlemi rahatça yapılmaktadır.

 Instagram Şifre Sıfırlama Nasıl Yapılır?

 Instagram şifre sıfırlama işlemi oldukça kolay ve hızlı bir şekilde yapılmaktadır. Bu işlemi isteyen herkesin yapma şansı bulunmaktadır. Tabi bunun için kendinize ait olan Instagram hesabınıza giriş yapmalısınız.

 - İlk yapmanız gereken Instagram hesabına giriş yaparak profile ulaşmaktır. Burada en üstte sağda bulunan işarete tıklayın. Böylelikle ayarlar kısmına ulaşabilirsiniz. Ayarlar kısmına ulaştıktan sonra diğer adıma geçebilirsiniz.

Haberin Devamı

 - Ayarlar kısmına gelince güvenlik seçeneğini seçmelisiniz. Güvenlik seçeneği içerisinde şifre kısmıda yer almaktadır.

 - Şifre kısmına ulaştıktan sonra mevcut şifrenizi yazarak sıfırlama işlemi yapabilirsiniz. Mevcut şifreyi yazdıktan sonra kurallara uygun olacak şekilde yeni şifre oluşturma şansınız bulunmaktadır.

 Şifre ve SMS Gelmiyor Sorunları ve Çözümleri

 Instagram üzerinden şifre değiştirme işlemi yapıldığı zaman kullanıcıya bildirim gelmektedir. Bazen ise bu bildirimin gelmediği söylenmektedir. Bunun için yapmanız ve dikkat etmeniz gerekenler bulunmaktadır. Bu sorunlardan kolayca kurtulma şansı vardır.

 - Eğer şifre ve SMS gelmiyorsa eğer Instagram şifrenizi değiştirirken internetin açık olup olmadığını kontrol edin. Şifre almak için internetiniz açık olmalıdır.

 - Şifre sıfırlama işlemini yaparken yeni oluşturulan şifrenin içerisinde rakam, harf ve özel karakterler olmalıdır. Ayrıca en az 6 karakterden oluşan bir şifre koymalısınız. Aksi halde şifre ve SMS gelmez.

 - Instagram hesabına giriş yaparak ayarlar, hesap ve kişisel bilgiler adımlarını takip edin. Burada yer alan telefon numaranızı kontrol ederek güncel olup olmadığına bakın. İletişim bilgileri güncel değilse eğer güncelleme işlemi yapın.