GeriTeknoloji Hyundai, Boston Dynamics'i satın aldı
MENÜ
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Hyundai, Boston Dynamics'i satın aldı

Hyundai, Boston Dynamics'i satın aldı

Robot köpekleriyle tanınan ve her geçen gün daha gelişmiş modeller üreten Boston Dynamics, beklendiği üzere Hyundai tarafından satın alındı.

MIT bünyesinde hayat bulan ve bugüne dek pek çok robot üreten Boston Dynamics, takvimler 2013 yılını gösterdiğinde Google tarafından satın alınmış ve büyük ses getirmişti. Ancak 2017 yılına geldiğimizde şirket el değiştirerek SoftBank çatısı altına girmişti.

SoftBank'ın Boston Dynamics'i almasıyla birlikte üretilen robotlar ticarileşmeye başlarken, gelinen noktada Hyundai'nin de ilgisni çekti ve yaklaşık 921 milyon dolarlık ödeme karşılığında alım gerçekleşti.

Şirketin ünlü olduğu robot köpek Spot bildiğiniz gibi geçen yıl sınırlı sayıda üretilmişti. Kısıtlı sayıda kişiye ulaşan bu robot Hyundai çatısı altında daha fazla kişiye ulaşabilir.

Hyundai, Boston Dynamicsi satın aldı

BOMBA İMHA EKİBİNE GİRDİ

Boston Dynamics daha önce test aşamasında görüntüleri ortaya çıkan robot köpeği Spot'u kullanışlı bir alana dahil etti.

Spot şimdilerde Massachusetts Eyalet Polisi tarafından bomba imha çalışmalarında kullanılıyor. Polis sözcüsü David Procopio konuyla ilgili olarak: “Robot teknolojisi, potansiyel olarak tehlikeli ortamlar hakkında durumsal farkındalık sağlama kabiliyeti nedeniyle kolluk kuvvetleri için değerli bir araçtır.” ifadelerini kullanıyor.

Boston Dynamics'ten Michael Perry ise insanların girmesinin tehlikeli olduğu ortamlara Spot'un fiziksel olarak kolayca ilgili alana girebildiğini ve tehlikeyi bertaraf edebildiğini kaydetti. Perry sözlerini şöyle sürdürdü: “Şu an için en büyük ilgi alanımız, robotu, bir kişiyi göndermenin çok tehlikeli olduğu bir ortamda bilgi toplaması için göndermek. Ancak fiziksel olarak alanla etkileşime girmiyor.”Oppo Watch Türkiye'de! Yakından inceledikOppo, ilk akıllı saati Oppo Watch ile Türkiye'de kullanıcılarının karşısına çıkıyor. 41mm ve 46mm olmak üzere iki farklı boyutta gelen Oppo Watch'da her biri sesli koçluk desteğine sahip, fitness koşusu, yağ yakma koşusu, açık havada yürüyüş, açık havada bisiklete binme ve yüzme olmak üzere beş egzersiz modu bulunuyor. Fiziksel verilerinizi doğru bir şekilde izleyen akıllı saatte, 5 dakikalık egzersiz videoları da boş zamanlarınızı değerlendirmenizde size yardımcı oluyor. Dolayısıyla en yoğun zamanınızda bile saatinize yapacağınız birkaç dokunuşla formda kalabiliyorsunuz. Her zaman açık olan nabız izleme özelliği de hem egzersiz yaparken hem de dinlenirken sağlığınızı takip ediyor. İleri düzey uyku izleme özelliği de her gece uyku durumunuzla ilgili kayıt tutuyor. Kapalı ortamda kürek çekme ve kitesurfing gibi egzersizler de dahil olmak üzere, 100'ün üzerinde farklı spor seçeneğinin bulunduğu Google Fit de bu tabloya eklendiğinde Oppo Watch ideal bir fitness partnerine dönüşüyor. İşte ürünün öne çıkan tüm özellikleri...(Sponsorlu İçerik)
False