GeriTeknoloji Hem optik hem dijital gücü
MENÜ
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Hem optik hem dijital gücü

Hem optik hem dijital gücü
refid:13940759 ilişkili resim dosyası
Abone Olgoogle-news

Samsung'un yeni fotoğraf makinesiyle en eli titrek kullanıcılar bile düzgün fotoğraf çekebilecek.

Tüketici elektroniğinde sektöründe pazar lideri olan ve pazara sunduğu yeniliklerle ödüllere layık görülen Samsung, popüler dijital fotoğraf makinesi serisi olan PL Serisi'ni PL80 ile genişlettiğini duyurdu.

Bu 12.2 megapiksellik odakla ve çek fotoğraf makinesi çok yönlü 28mm geniş açılı, 5x optik zumlu lensi, Çift Görüntü Sabitleyici teknolojisi ve ince, zarif ve kompak tasarımının içinde barındırdığı Samsung'un bir dizi akıllı özellikleri ile yeni başlayan fotoğrafçılar için benzersiz değerler sunuyor.

Samsung Digital Company CEO'su SJ Park yeni modelle ilgili yaptığı açıklamada, "Samsung PL Serisinin pazardaki konumunu PL80 gibi yeni modellerle güçlendiriyor. Samsung PL Serisi ile tüketiciler şimdi daha uzun zumlu, daha geniş açılı lenslerin yanısıra tüketicilerin yaratıcılıklarını yepyeni bir seviyeye taşıma ve mükemmel fotoğraflar çekme olanağı sağlayan ve aynı zamanda benzersiz değerler sunan Smart Auto gibi teknolojiler sayesinde çok daha keyifli bir fotoğraf deneyimi yaşayabilecek." dedi.

Samsung PL80 tüketicilere 5x optik zumlu (28mm-140mm/35mm muadili) 28mm geniş açılı Samsung lens sunuyor. Bu lens kullanıcılara en çarpıcı manzaraları uzaktan dahi olsa tam olarak çekme olanağı veriyor.

Tüketiciler Samsung'un Çift Görüntü Sabitleme (IS) teknolojisinden de yararlanabiliyor. Bu teknoloji kullanıcıların kristal netliğinde ve berraklığında görüntüleri, hem Optik hem de Dijital Görüntü Sabitleyiciler ile çekmelerini mümkün kılıyor. Optik IS kullanıcının fotoğraf çekerken elinin titremesi gibi bir durumda lensi ters yöne çevirerek, titreyen elin olumsuz etkilerini ortadan kaldırıyor. Optik IS'in yeterli olmadığı durumlarda, Dijital IS otomatik olarak devreye giriyor ve resimlerin bulanık çıkmamasını garanti ediyor.

Akıllı Otomatik Çekim ve Video Kayıt
Samsung'un yeni PL80 fotoğraf makinesinde bir dizi otomatik kontroller yer alıyor. Bu kontroller arasında Samsung'un gelişmiş ortam tanıma teknolojisi, bir diğer adıyla Smart Auto da yer alıyor. İnsanların fotoğraf çekme yöntemlerini basitleştirmek için tasarlanan Akıllı Otomatik Çekim (Smart Auto), görüntünün çekileceği ortamın renk, parlaklık, hareket ve çekilecek kişi/nesne gibi kilit unsurlarını analiz ediyor ve en iyi sonucu verecek olan uygun ortam modunu seçiyor.

PL80'de ayrıca nesne izleme gibi faydalı bir otomatik odaklama özelliği de yer alıyor. Bu özellik, kullanıcıların bir nesneyi ya da alanı fotoğraf karesi içinde seçerek, seçtikleri görüntüyü kilitlemelerini ve böylece hareket etseler dahi kilitledikleri görüntü üzerine odaklanabilmelerini mümkün kılıyor.

PL80 Samsung'un Mükemmel Portre Sistemi'ni de sunuyor. Bir dizi otomatik teknolojiden oluşan bu sistemle mükemmel güzellikte portre fotoğraflar çekmek mümkün oluyor.

Mükemmel Portre Sistemi'nin özellikleri arasında, Yüz Tanıma, Gülümseme Çekimi ve Göz Kırpma Yakalama teknolojileri, Kırmızı Göz Düzeltme ve Güzellik Çekimi özellikleri yer alıyor.

Samsung ayrıca, yeni PL80 ile standart tanımlı video kayıt özelliği de sunuyor. 640X480 çözünürlüğünde, saniyede 30 kare çekim kapasitesiyle, PL80 kullanıcıları 12.2 megapiksel dijital sabit fotoğraflardan, hareketli görüntüleri çekmeye geçebiliyor.

Teknik Özellikler
Megapiksel 12.2 megapiksel
Optik Zum 5x Optik zum / 28mm geniş açı
LCD Boyutu 2.7 inç, 230K-piksel LCD
Lens Samsung
Film Modu 640x480 / 30fps / AVI
Boyutlar 96.8 x 57.5 x 20.2mm ( lens çıkıntıları hariç)
Özel Özellikler • Gelişmiş Çift Görüntü Sabitleme
• Smart Auto
• Mükemmel Portre Sistemi:Güzellik Çekimi / Yüz Tanıma / Kişisel Portre / Gülümseme Çekimi / Göz Kırpma Tespiti
• Yeniden şarj edilebilir Li-ion pi

False