GeriTeknoloji 'HackZeugma'daki bayrak yarışında 10 takım şampiyonluk için yarışacak
MENÜ
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  0
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

'HackZeugma'daki bayrak yarışında 10 takım şampiyonluk için yarışacak

'HackZeugma'daki bayrak yarışında 10 takım şampiyonluk için yarışacak
Abone Olgoogle-news

Cumhurbaşkanlığı Dijital Dönüşüm Ofisi Başkanı Koç, bu sene HackZeugma Bayrak Yarışı'nda, birçok kritik altyapıda kullanılan endüstriyel kontrol sistemleri siber güvenliğinin, saldırı senaryoları kapsamında ele alınacağını bildirdi.

Cumhurbaşkanlığı Dijital Dönüşüm Ofisi Başkanı Ali Taha Koç, AA muhabirine, yeni çağın en önemli sorunlarından biri niteliğindeki siber güvenlik meselesinin, vatandaşların da önem vermesi gereken bir konu olduğunu söyledi.

Türkiye'nin dünya çapında ses getiren etkinliği Teknofest kapsamında, Cumhurbaşkanlığı Dijital Dönüşüm Ofisi himayesinde geçen yıl Hackİstanbul yarışmasının gerçekleştirildiğini anımsatan Koç, bu yıl ise etkinliğin Gaziantep'te düzenlenmesinden dolayı yarışmaya HackZeugma adının verildiğini bildirdi.

Koç, tüm dünyayı etkisi altına alan yeni tip koronavirüs (Kovid-19) salgını nedeniyle HackZeugma Bayrak Yarışı'nın çevrim içi ortama taşındığı bilgisini vererek, "HackZeugma Bayrak Yarışı'nın finali 26 Eylül'de gerçekleştirilecek. Takımlar, bu sene salgın sebebiyle çevrimiçi yapılacak finalde şampiyon olmak için yarışacak." dedi.

10 takım şampiyonluk için yarışacak

Bu yıl HackZeugma Bayrak Yarışı'nda, son yılların en önemli meselelerinden biri olan "Endüstriyel Kontrol Sistemlerinin (EKS) Siber Güvenliği" konusunun ana tema olarak belirlendiğine işaret eden Koç, "Yarışmada barajlardan fabrikalara, havaalanlarından nükleer santrallere kadar birçok kritik altyapıda kullanılan endüstriyel kontrol sistemlerinin siber güvenliği, gerçek hayatta karşılaşılabilecek saldırı senaryoları kapsamında ele alınacak." diye konuştu.

Finalistlerin şampiyon olmak ve büyük ödülü almak için dünyanın önde gelen uzmanlarının rehberliğinde hazırlanan gelişmiş siber saldırı simülasyonlarıyla yeteneklerinin sınırlarını zorlayacaklarını vurgulayan Koç, şunları kaydetti:

"Cumhurbaşkanlığı Dijital Dönüşüm Ofisi tarafından düzenlenen HackZeugma Bayrak Yarışı'nın ön elemesine bu yıl 32 ülkeden 1000'in üzerinde yarışmacı katıldı. Çekişmeli geçen ön eleme sonrası 12 ülkeden 201 yarışmacı yarı finale kalmaya hak kazandı. Finale kalan 10 takım şimdi şampiyonluk için yarışacak."

Koç, yarışmaya dair detaylı bilgilerin "www.hackzeugma.com" adresinden takip edilebileceğini belirtti.

Oppo Watch Türkiye'de! Yakından inceledikOppo, ilk akıllı saati Oppo Watch ile Türkiye'de kullanıcılarının karşısına çıkıyor. 41mm ve 46mm olmak üzere iki farklı boyutta gelen Oppo Watch'da her biri sesli koçluk desteğine sahip, fitness koşusu, yağ yakma koşusu, açık havada yürüyüş, açık havada bisiklete binme ve yüzme olmak üzere beş egzersiz modu bulunuyor. Fiziksel verilerinizi doğru bir şekilde izleyen akıllı saatte, 5 dakikalık egzersiz videoları da boş zamanlarınızı değerlendirmenizde size yardımcı oluyor. Dolayısıyla en yoğun zamanınızda bile saatinize yapacağınız birkaç dokunuşla formda kalabiliyorsunuz. Her zaman açık olan nabız izleme özelliği de hem egzersiz yaparken hem de dinlenirken sağlığınızı takip ediyor. İleri düzey uyku izleme özelliği de her gece uyku durumunuzla ilgili kayıt tutuyor. Kapalı ortamda kürek çekme ve kitesurfing gibi egzersizler de dahil olmak üzere, 100'ün üzerinde farklı spor seçeneğinin bulunduğu Google Fit de bu tabloya eklendiğinde Oppo Watch ideal bir fitness partnerine dönüşüyor. İşte ürünün öne çıkan tüm özellikleri...(Sponsorlu İçerik)
False
Haber Yorumlarını Göster
Haber Yorumlarını Gizle