GeriTeknoloji Google ve internet çöktü mü? İnternet erişim sorunuyla son dakika ilgili bir açıklama daha
MENÜ
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  2
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Google ve internet çöktü mü? İnternet erişim sorunuyla son dakika ilgili bir açıklama daha

Google ve internet çöktü mü? İnternet erişim sorunuyla son dakika ilgili bir açıklama daha
Abone Olgoogle-news

Ülke genelinde yaşanan problemle ilgili Google çöktü mü? sorusunun cevabı internet kullanıcıları tarafından araştırılmaya devam ediyor. Türkiye'de akşam saatlerinde başlayan internet erişim sorunu ile ilgili Türk Telekom son dakika açıklamada bulundu. Sorunun ortadan kaldırıldığını bildiren şirket açıklamasında, "Yurtdışı operatör kaynaklı olan sorun çözülmüş olup, yurt içi ve yurt dışı internet trafiği normal seyrine dönmüştür." ifadelerini kullandı. Peki, Google düzeldi mi? İşte, detaylar...

Google'a neden girilmiyor sorusu 20 Ocak'ta Türkiye genelinde internette yaşanan sorunla beraber kullanıcıların gündeminde yer aldı. Bir çok sosyal medya uygulamasında da yaşanan sorunla beraber Google ana sayfasında yaşanan erişim sorunu ile beraber Google çöktü mü? konusu son dakika gelen açıklamalar çerçevesinde araştırılıyor. Konunun detayları sorgulanırken Türk Telekom'dan resmi açıklama geldi. Kurum tarafından yapılan açıklamada, "Siber Saldırı’ ile ilgili olup, saldırılar bu kez Türk Telekom’un DNS’lerine yönelik yapılmaktadır." ifadeleri kullanıldı. Peki, İnternete neden girilmiyor? Google çöktü mü? İşte, o soruların cevabı...

Google çöktü mü sorusu, son bir saattir pek çok kullanıcının gündemindeki önemli konulardan birisi oldu. Bazı GSM operatörü kullanıcıları şu an Google servislerine erişemiyor. Bu uygulamaların içinde Youtube, Gmail ve Whatsapp gibi uygulamalar da yer alıyor.

Google'ın teknik sorularının paylaşıldığı haritada ise Türkiye'nin büyük bir bölümünde erişim sıkıntısının yaşandığı görüldü.

Hem mobil hem de sabit internet hatlarında sıkıntılar yaşayan kullanıcılar, sosyal medyadan şikayetlerini dile getirdi.

Google ve internet çöktü mü İnternet erişim sorunuyla son dakika ilgili bir açıklama daha

TÜRK TELEKOM'DAN AÇIKLAMA GELDİ

Çok sayıda Türk Telekom abonesinin sosyal medyadaki mesajlarından sonra Türk Telekom'dan da açıklama geldi.

Türk Telekom'dan konuyla ilgili şu açıklama yapıldı:

20 Ocak 2020 Pazartesi günü internet erişiminde yaşanan problemlere dair, Türk Telekom olarak halkımızı ve paydaşlarımızı bilgilendirme sorumluluğumuz çerçevesinde açıklama yapılması gereği doğmuştur.

Söz konusu erişim aksaklıkları, dünyada pek çok kurumun hatta devletlerin maruz kalabildiği ‘Siber Saldırı’ ile ilgili olup, saldırılar bu kez Türk Telekom’un DNS’lerine yönelik yapılmaktadır.

Google ve internet çöktü mü İnternet erişim sorunuyla son dakika ilgili bir açıklama daha

Türk Telekom’un alanında yetkin siber güvenlik uzmanları, saldırıları bertaraf etmek, yurt içi ve yurt dışı internet trafiğini normal seyrinde devam ettirmek için yoğun bir çalışma içerisindedir.

Türkiye’nin en büyük Siber Güvenlik Merkezine sahip olan Türk Telekom’un, gerekli önlemleri alarak, kullanıcılarımızın bu saldırılardan etkilenmemesi için çalışmalarını sürdüğünü kamuoyunun bilgisine sunarız.

Oppo A9 2020'yi yakından inceliyoruz
False
Haber Yorumlarını Göster
Haber Yorumlarını Gizle