GeriTeknoloji Estonya “e-Oturum” programı, yeni e-Noter hizmetini tanıttı
MENÜ
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Estonya “e-Oturum” programı, yeni e-Noter hizmetini tanıttı

Estonya “e-Oturum” programı, yeni e-Noter hizmetini tanıttı

Türk girişimcilerin hızlı ve dijital olarak Estonya merkezli, global bir AB şirketi kurmasına olanak tanıyan e-Residency (e-Oturum) programı, şimdi yeni bir online hizmeti daha başlattı. Program kapsamında Estonya'da ikamet etmeyen Türk vatandaşları için e-noter (online noter) hizmeti başlatılırken, böylece programdaki Türk katılımcılar, internet üzerinden şirket hisseleri alma ve satma imkanı bulabilecek. Estonya'ya gitmeye gerek kalmadan vekalet ve kimlik doğrulama gibi işlemleri yapmak için e-noter randevusu da alabilecek.

Estonya’dan dijital vatandaşlık (e-Residency) alan girişimciler programın test etmeye başladığı yeni e-Noter (online noter) hizmeti ile artık Estonya’ya gitmeden birçok işlemi uzaktan gerçekleştirebilecek. Tanıtılan yeni e-Noter hizmeti sayesinde Estonya’dan dijital vatandaşlık (e-Residency) almış Türk kullanıcılar hem daha kolay ticaret yapabilecek hem de işlerini evlerinden yürütebilecek.  

e-Oturum sahipleri, hizmete sunulan yeni e-Noter uygulaması ile dünyanın neresinde olursa olsunlar, Avrupa Ekonomik Alanı’nın (EEA) bir üyesi olan Estonya’da noterden hizmet alır gibi işlem yapabilecek. Daha önce e-Oturum sahiplerinin Estonya’ya giderek gerçekleştirebileceği şirket hisse alım satımı, vekaletname ve kimlik doğrulama işlemleri ile hisse paylaşım işlemleri uzaktan gerçekleştirilebilecek. Program yeni e-Noter hizmetiyle uzaktan iş yapmayı daha kolay hale getirmeyi amaçlarken, işlemler için Estonya'yı ziyaret etmeye gerek kalmayacak ve tüm işlemleri güvenli bir şekilde evlerinden halledebilecekler. Biyometrik yüz tanıma işlemlerini gerçekleştiren e-Oturum sakinleri böylelikle dijital vatandaşlıklarını Estonya Büyükelçiliği'ne onaylatmış olacaklar. 

Estonya e-Oturum programının sunacağı yeni e-Noter hizmetinin testleri notar.ee portalında gerçekleştirilmeye devam ediyor. e-Oturum sahipleri dijital kimlik (e-Residency) kartlarını kullanarak portal üzerinden sisteme giriş yapabilecek ve hizmetten yararlanacak. 

Estonya “e-Oturum” programı, yeni e-Noter hizmetini tanıttı

Bugüne kadar 2500’ü aşkın T.C. vatandaşı ‘e-Oturum’ aldı

AB ortak pazarında iş yapmak isteyen ve diğer şirketlerle rekabet ederken geride kalmamak isteyen Türk girişimciler Estonya’nın e-Residency (e-Oturum) programı yoğun ilgi gösteriyor. e-Residency (e-Oturum) programı ile girişimciler, Türkiye'deyken uzaktan global bir AB şirketi kurabilmelerini sağlayan resmi dijital kimlik elde etme hakkını kazanıyor. 

2500’ü aşkın Türkiye Cumhuriyeti vatandaşının ‘e-Oturum’ aldığı program, dünya çapında 67 binin üzerinde kişiye ulaşırken, şimdiye kadar Türkiye'den e-Oturum (e-Residency) yoluyla kurulan şirketlerin sayısı ise 650’yi aştı. Rimuut, Reachpeople, Oktopeople, walks in Europe, Estonya’da e-oturum ile şirket kurmuş başarılı Türk start-up örnekleri arasında yer alıyor. Program, e-Residency ile kurulan bir AB şirketinin, sadece Avrupa'da faaliyet göstermesini kolaylaştırmakla kalmıyor, aynı zamanda dünya çapında iş yaparken AB'nin hukuki çerçevesinden de yararlanmasına olanak sağlıyor. 

Sennheiser'ın yeni kablosuz kulaklığını inceledikSennheiser, yeni kulak üstü kablosuz kulaklığı Momentum Wireless 3 ile dikkatleri üzerine çekiyor. Kurulumu hayli kolay olan ürünü Hürriyet Teknoloji Editörü Selim Öztürk ile Hürriyet'in Video Prodüksüyon ekibinden Koray Taşan birlikte inceledi.
False