GeriTeknoloji Elon Musk: WhatsApp'ı bırak Signal kullan
MENÜ
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Elon Musk: WhatsApp'ı bırak Signal kullan

Elon Musk: WhatsApp'ı bırak Signal kullan

Amazon'un kurucusu Jeff Bezos'u da geçerek dünyanın en zengin ismi olmayı başaran çılgın iş adamı Elon Musk, WhatsApp'ın çok tartışılan Facebook'a veri paylaşımı kararının ardından büyük tepki gösterdi; "WhatsApp'ı kullanmayın" dedi.

WhatsApp'ın Facebook ile kullanıcıların verilerini paylaşacağının ve bu konuda kullanıcıların zorunlu tutulacağının ortaya çıkmasının ardından tepkiler büyüyor. 8 Şubat tarihinden itibaren WhatsApp'ın Facebook'a kişisel verilerini paylaşmasını kabul etmeyenler uygulamaya giremeyecek.

Elon Musk da tam bu noktaya karara sert tepki göstererek alternatif uygulamalara yönelinmesi çağrısında bulundu. Twitter'dan açıklama yapan Musk, 'Signal kullanın' demekle yetindi.

Diğer bir deyişle WhatsApp'ın bırakılmasını tavsiye eden Musk, alternatif bir iletişim aracı olan Signal'i tavsiye etti.

AVRUPA BİRLİĞİ'NDEKİ ÜLKELERE ZORUNLU OLMAYACAK

WhatsApp'ın yeni kararı tüm dünyada uygulanacak, ancak Avrupa Birliği ülkeleri bu konuda serbest olacak ve kuralları kabul etme konusunda zorunlu tutulmayacak.

2020 yılının en iyi oyunu: Assassin's Creed ValhallaUbisoft'un geçtiğimiz haftalarda satışa sunduğu; PC, Xbox One, Xbox Series S|X, Sony PS4, PS5 dahil tüm platformlarda sorunsuz oynanabilen Assassin's Creed Valhalla, kullanıcılarına uçsuz bucaksız bir dünya sunuyor. Yan görevlerle birlikte 100 saati aşkın muhteşem bir oyun deneyimi sunan Valhalla'yı inceliyoruz.(Sponsorlu İçerik)
False