GeriTeknoloji Egoyu bırak yaratıcı ol!
MENÜ
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  0
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Egoyu bırak yaratıcı ol!

Egoyu bırak yaratıcı ol!
refid:26500785 ilişkili resim dosyası
Abone Olgoogle-news

Microsoft Yönetim Kurulu Başkanı John Thompson, iş dünyasında egoyu bırakıp bilgi birikimi ve yaratıcılığı ön plana çıkarmak gerektiği tavsiyesinde bulundu.

Hızlı bir değişim sürecine giren dünyanın en büyük teknoloji şirketlerinden biri olan Microsoft’un Yönetim Kurulu Başkanı John Thompson, tutkuların peşinden gitmek gerektiğini ifade ederek, “Egoyu bir tarafa bırakıp bilgi birikimini ve yaratıcılığı ön plana çıkarmalı” dedi. Microsoft’taki yönetim değişikliğine değinen Thompson, Microsoft’un Steve Ballmer’dan sonraki yeni CEO’su Satya Nadella’nın bulmasında önemli bir rolü bulunduğunu söyleyerek, “Satya Microsoft’a yeni dönemde liderlik edebilecek tecrübeye sahip bir isim. Her gün daha fazla insan hizmetlere ağ üzerinden ve mobil cihazlar üzerinden ulaşıyor ve biz de hizmetlerimizin bu mobil cihazlar üzerinden ulaşılabilir olmasını sağlamak zorundayız” şeklinde konuştu.

FIRSATLAR BÜYÜK

Microsoft’un yanı sıra gerçek zamanlı altyapı performans yönetimi çözümleri sunan Virtual Instruments’ın da CEO’luğu yapan Türkiye’de olmanın kendileri için çok önemli olduğunun altını çizdi. Thompson, Brezilya gibi teknolojiye çok fazla entegre olamamış bir ülkede yer almaktansa gelişmekte olan piyasasıyla Türkiye’de çalışmak kendileri için çok daha önemli olduğunu kaydetti. Thompson sözlerine şu şekilde devam etti: “Türkiye’deki fırsatların büyük olduğunu düşünmesek burada olmazdık” diyen Thompson, sözlerini şöyle sürdürdü:

“Türkiye, bölgede çok kuvvetli şekilde büyüyor ve biz de bunun avantajından faydalanmak istiyoruz. Türkiye’deki tüketici odaklı teknolojinin en büyük kullanıcısı. Aynı zamanda en büyük özel Türk bankası müşterilerimizden. Bu çalışmalarımızı başka markalarla da sürdürmek istiyoruz. Türkiye’deki iş ortağımız Data Market ile çalışarak, onlara sistemimizi entegre ediyoruz ve onlar da Türkiye piyasasında bizim gözümüz kulağımız oluyor.”

selimozturk@hurriyet.com.tr

twitter.com/selimozturk

False
Haber Yorumlarını Göster
Haber Yorumlarını Gizle