Detroit: Become Human satışa çıktı

Güncelleme Tarihi:

Detroit: Become Human satışa çıktı
Oluşturulma Tarihi: Mayıs 27, 2018 12:36

Duyurulduğu andan itibaren hikayesiyle merak uyandıran Detroit: Become Human, insanların ve androidlerin birlikte yaşadığı, toplumsal bağların koptuğu ve kaosun hakim olduğu geleceğin Detroit'inde geçiyor. Yapılan seçimlerle senaryosu ve karakterlerin kaderinin değiştiği oyun, aynı tarzdaki Heavy Rain ve Beyond gibi büyük beğeni toplayan oyunların yapımcısı Quantic Dream tarafından geliştirildi.

Haberin Devamı

Detroit: Become Human'da hikayeleri birbiriyle birleşen üç ana karakter bulunuyor. Bu üç ana karakterden biri programına karşı koyan ve yaratıldığı tesisten kaçan android Kara. Detroit'in canlı sokaklarını keşfe çıkan Kara, etrafındaki ve içindeki dünyanın eşitsizlikleriyle karşılaşırken şansını sonuna kadar denemek zorunda kalıyor. Connor ise soğukkanlı, işini bilen ve analitik düşünen bir polis müfettişi.

Benzersiz içgörüsü ve yetenekleriyle Connor, programını bozarak sahiplerini terk eden veya suç işleyen ve "Aykırılar" olarak tanımlanan androidlerin peşine düşüyor. Programından kurtulmayı başaran bir diğer "Aykırı" ise android Markus. Efendisinden kurtulup dışlanmışlardan oluşan bir yeraltı grubuna katıldıktan sonra Markus, Detroit'in android nüfusunun kurtulması için bu grubun lideri oluyor. Fakat insanlara güçlü bir mesaj göndermek için barış yanlısı bir yolu mu seçecek yoksa şiddeti mi tercih edecek? Bunu da oyuncunun tercihleri belirleyecek.

Detroit: Become Human satışa çıktı

Haberin Devamı

Oyunda alınan her karar, bazen küçük bazen de çok büyük sonuçlara sebep olacak şekilde hikayeye yön veriyor. Yaşanan bir durumda alınan kötü bir karar başka birinin hayatına mal olabiliyor. Alınan her kararda uyanık olmaya ve iyi düşünmeye sevk eden oyun, sürükleyici bir senaryoya sahip.

25 Mayıs 2018'de ilgili teknoloji marketlerde ve PlayStation Store'da satışa çıkan oyun, oyunculara en iyi deneyimi yaşatmak için Türkçe alt yazı seçeneği de sunuyor.

Haberle ilgili daha fazlası: