Denizli'de TÜBİTAK destekli bilim merkezi kurulacak

Denizlide TÜBİTAK destekli bilim merkezi kurulacak

Denizli Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Zolan, Nihat Zeybekci Kongre ve Kültür Merkezinde Türkiye Bilimsel ve Teknolojik Araştırma Kurumu (TÜBİTAK) destekli bir bilim merkezi kurmak için ilk adımı attıklarını bildirdi.

Haberin Devamı

Osman Zolan, yaptığı yazılı açıklamada, Nihat Zeybekci Kongre ve Kültür Merkezinin tiyatro salonları, atölyeleri, nikah salonları ve planetaryumu ile birçok organizasyona ev sahipliği yaptığını hatırlattı. 

Zolan, "Tesiste bilim merkezi kurulması için TÜBİTAK ile ilk adımı attık. Şehrimizde kültür ve sanatın kalbinin attığı tesisimizde inşallah bir de bilim merkezi kuracağız. Temel astronomi bilgileri verilen planetaryumu ile de öğrencimizin ufkunu açan tesisimiz bu projemizle bilimsel çalışmalara imza atmaya, gelecek nesillerimizin gelişimine katkı sağlamaya devam edecek." ifadelerini kullandı.

Bilgisayarda WhatsApp Uygulaması Nasıl Kullanılır?WhatsApp dünya genelinde en sık kullanılan haberleşme uygulamalarından biri. Sadece haberleşme aracı olarak değil, iş insanların paylaşım odaklı olarak da kullandığı bir platform haline geldi zamanla. Peki WhatsApp uygulamasını bilgisayarda nasıl kullabiliriz? Bunun iki yolu var..
Haberle ilgili daha fazlası: