GeriTeknoloji Daha fazla siber güvenlik profesyoneline ihtiyaç var
MENÜ
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  0
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Daha fazla siber güvenlik profesyoneline ihtiyaç var

Daha fazla siber güvenlik profesyoneline ihtiyaç var
Abone Olgoogle-news

Siber güvenlik alanında kariyer yapmak isteyenlerin sayısı her geçen gün artıyor. Bu kapsamda Siber Güvenlik Farkındalık Ayı'nda sektörde birçok kariyer fırsatı da ortaya çıkıyor.

Her gün daha fazla kişi siber güvenlik uzmanı olmak istiyor. Bu durum, araştırmalarla da destekleniyor. Uluslararası Bilgi Sistemi Güvenlik Sertifikası Konsorsiyumu veya (ISC)'nin gerçekleştirdiği anketi cevaplayanların yüzde 69'u, siber güvenlik uzmanlığının iyi bir kariyer imkanı olduğunu belirtiyor.

Şu anda dünyada siber güvenlik alanında profesyonel olarak yer alan 2,8 milyon kalifiye birey var. Ancak (ISC)²'nin bir diğer araştırmasına göre ihtiyaç duyulan siber güvenlik uzmanı sayısı dünya çapında yüzde 145 artarak 4,07 milyon seviyesine ulaşmış durumda. Şirketlerin yüzde 65'inin bünyesinde yeterli sayıda siber güvenlik çalışanı bulunmuyor ve isteseler de bulmak pek kolay olmuyor. Bu sebeple kitle kaynağını çözüme dahil etmenin önemi her geçen gün artıyor.

Konuyla ilgili görüşlerini belirten BugBounter Kurucu Ortağı Murat Lostar, şunları söyledi: “(ISC)²'nin anketini cevaplayanların yüzde 51'i, siber güvenlik profesyonellerini siber suçlara karşı savaşan iyi insanlar olarak tanımlıyor. Siber güvenlik alanında yaşanan uzman açığını gidermek için dünyadaki tüm siber güvenlik aktörlerinin aktif bir şekilde çalışması gerekiyor.”

Oppo Reno 4 incelemesiOppo Reno 4 serisi Türkiye'de satışa sunuldu. Bu serinin en dikkat çeken modellerinden biri olan Reno 4, sunduğu yüksek seviyede teknik özelliklerin yanı sıra, tasarımı ve fiyatıyla da dikkat çekiyor. Reno 4'ü yakından inceledik. (Sponsorlu İçerik)
False
Haber Yorumlarını Göster
Haber Yorumlarını Gizle