GeriTeknoloji Counter Strike'ta bot istilası saç baş yolduruyor!
MENÜ
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Counter Strike'ta bot istilası saç baş yolduruyor!

Counter Strike'ta bot istilası saç baş yolduruyor!

Counter Strike: Global Offensive'de bot istilası her bir yanı sarmış durumda. Oyunda hile yapanlar hem oyunun imajını zedeliyor hem de gerçekten de oyunda emek veren milyonlarca oyuncuya büyük haksızlık yapılıyor. Peki Valve Counter Strike'ta bot sorununu nasıl çözecek?

Valve tarafından Mart 2010'da geliştirilmeye başlanıp kapalı betadan sonra Ağustos 2012'de bizlerle buluşan, birincil kişi bakış açısıyla dünyada belkide en çok oynanan çevirimiçi aksiyon oyunu olan Counter-Strike: Global Offensive, satış rekorları kırmasının yanında hergün yüzlerce oyuncuyu kendine bağımlı hale getiriyor. Şimdilerde ise artan bot ve hile sayısı oyuncuları Valve'in başını ağrıtıyor.

Counter-Strike topluluğu, hile yapmadan botla oynamaya kadar yıllarca sayısız zorlukla karşı karşıya kaldı. Bu sefer ki davetsiz misafir ise flood lobisi olarak tanımlanan sohbet botları. Oyuncuları çileden çıkaran bu botlar, Counter-Strike: Global Offensive açıklarından faydalanıyor. İşin zor kısmı, bunları temizlemek Valve için kolay olmayacak. Şirket, geçici çözüm için çalışmalara başladığını ve önümüzdeki haftaya kadar bir güncelleme üzerinde durduğunu söyledi.

Bu durum ne kadar ileri gidebilir, tahmin etmek gerçekten zor. Valve elini çabuk tutmazsa, ilerleyen dönemlerde daha da sıkıntı yaratacaktır. Ancak Valve tarafından gelen bilgiler, hilecilerin ilerleyen günlerde büyük sıkıntı yaşayacağını gösteriyor; zira Valve bir yapay zeka üzerinde çalışıyor; işe yararsa yapay zeka kendi kendine hile yapanları ayıklayabilece ve büyük bir sorun ortadan kalkmış olacak.

 

False