Büyük oyun şirketlerinden GeForce NOW’a destek

Güncelleme Tarihi:

Büyük oyun şirketlerinden GeForce NOW’a destek
Oluşturulma Tarihi: Nisan 24, 2020 13:28

GeForce NOW oyun servisi, oyunculara düşük gecikme süreleri ve güzel ışın izlemeli grafiklerle GeForce oyun deneyimi sunuyor. Servisin kayıtlı oyuncu sayısı milyonlara ulaşırken oynanabilir oyun kataloğu da genişlemeye devam ediyor. Aralarından Ubisoft, Epic, Bungie ve Bandai Namco’nun da bulunduğu 100’den fazla oyun yapımcısının oyunlarına artık GeForce NOW üzerinden erişilebiliyor.

Haberin Devamı

Sistem geliştirme çalışmalarına gerek olmadan büyümekte olan PC oyuncuları ekosistemine dahil olabilme imkânı, Ubisoft, Epic, Bungie ve Bandai Namco gibi üst seviye yayıncılarını ve geliştiricilerini GeForce NOW’a katılmaya teşvik ediyor.

NVIDIA, servise bağlılıklarını onaylayan geliştiriciler ve yayıncılar ile birlikte GeForce NOW’un uzun deneme süresini kütüphanesini düzenlemek için bir fırsat olarak kullandı. Bazı şirketler bulut stratejilerini hala değerlendirirken, çoğu sisteme inanılmaz derecede destek verdi. Şu anda Steam üzerinden en çok oynanan 40 oyunun 30’u GeForce NOW üzerinden erişilebilir durumda bulunuyor ve NVIDIA servise 1500’den fazla oyunu getirmek için çalışıyor.

Ubisoft’tan GeForce NOW’a tam destek

Ubisoft’un hem Uplay hem de desteklenen diğer oyun mağazalarında bulunan AAA franchise kataloğunun birçoğuna halihazırda GeForce NOW üzerinden erişilebiliyor. Bunlara ek olarak NVIDIA, Ubisoft’un desteğiyle bugünden itibaren Assassin’s Creed ve Far Cry serilerine de GeForce NOW üzerinden erişilebileceğini duyurdu. Ayrıca şirket, daha fazla Ubisoft oyununun da önümüzdeki günlerde ekleneceğini belirtti.

Haberin Devamı

Ubisoft’un Tom Clancy's Rainbow Six Siege oyunu halihazırda hizmetteki en popüler oyunlardan biri olarak dikkat çekiyor ve Assassin’s Creed, Far Cry, For Honor, Tom Clancy’s Ghost Recon, Tom Clancy's Rainbow Six, Tom Clancy’s The Division and Watch Dogs gibi Ubisoft’un en iyi franchise’ları da ona eşlik ediyor.

GeForce NOW’ın oyun kütüphanesi gelişiyor

NVIDIA, Haziran içerisinde sistemi ticari faaliyetlere açmaya hazırlanırken Mayıs ayı sonuna kadar daha birçok oyunu ekleyip kaldıracak gibi görünüyor.

Şirket, dijital oyun mağazalarıyla çalışarak yayıncıların oyunlarını yayınladıkları anda GeForce NOW'da da yayınlamak için etiketleyebilmelerini sağlıyor. Bu da GeForce NOW’a daha fazla oyun gelmesine ve var olan oyun kataloğunun istikrarının sağlanmasına olanak sunuyor.

Ayrıca NVIDIA yetkilileri, şu anda GeForce NOW’a olabildiğince fazla oyun eklemek için çalıştıklarını belirterek sistemden ayrılmak isteyen oyun yayıncıları ile alakalı olarak oyuncuları mümkün olduğu kadar bilgilendireceklerini açıkladı. Bununla birlikte şirketten yapılan açıklamaya göre Warner Bros.Interactive Entertainment, XBOX Game Studios, Codemasters ve Klei Entertainment’ın oyunlarının 24 Nisan Cuma günü sistemden kaldırılacağı belirtilerek ayrılan şirketlerin gelecekte sisteme tekrar dahil olmalarının umulduğu ifade edildi.

Haberin Devamı

Oyunlarını GeForce NOW'da erişilebilir yapmak için yüzlerce yayıncıyla birlikte çalışan NVIDIA, Destiny 2, Counter-Strike: Global Offensive, Hearts of Iron IV, Mount & Blade II: Bannerlord, Rust, Warframe ve Wolcen: Lords of Mayhem dahil olmak üzere en çok oynanan Steam oyunlarını GeForce NOW’a eklemeyi başardı.

Mevcut oyuncularının çoğunun Destiny 2'yi arkadaşlarıyla her zaman, her yerde oynayabilmek için GeForce NOW'dan yararlandığını söyleyen Bungie Ürün Yönetimi Direktörü Gary Clay, Destiny 2’nin artık ücretsiz erişilebilir olması ve NVIDIA partnerliğiyle birlikte oyunu oynamak için donanım gereksinimlerini karşılayamayan oyuncuların da Guardians topluluğuna katılabilmelerinden mutluluk duyduklarını ifade etti.

Haberin Devamı

Darks Souls III'ten Tekken 7'ye kadar birçok oyunun oyuncu sayılarında GeForce NOW ile ilişkilendirebilecekleri artışlar gözlemlediklerini belirten Bandai Namco Yapımcısı Katsuhiro Harada, “Hizmet, yeni oyuncuların gelecek oyunlarımızı deneyimlemeleri ve mevcut oyuncularımızın oyunların tadını çıkarmaya devam etmeleri için harika bir yol” ifadelerini kullandı.

Halihazırda birçok geliştiricinin harika oyunları GeForce NOW’da yer alırken NVIDIA daha da fazlasını sisteme eklemeye kararlı görünüyor. Şirket, zaman içerisinde bilgisayar oyunlarını herkes ulaştırabilme vizyonunu paylaşan yeni geliştiricilerin sisteme katılacağının altını çiziyor.

GeFoce NOW kütüphanesine bu hafta eklenen oyunlar 

Haberin Devamı

Bu haftanın GeForce NOW’da Oyuna Hazır güncellemesiyle anında erişilebilir oyunlara Ubisoft’un en iyi oyunları eklenmeye devam edilirken ayrıca 28 Nisan’a kadar geçerli olan %10 Steam indirimiyle salı günü yayınlanan The Shattering PC lansmanıyla birlikte sistemde yerini aldı. Control oyuncuları ise #RTXon ile The Foundation DLC'sine erişebilecekler. Bu haftanın #GRonGFN tam listesi ise şu şekilde:

Assassin's Creed II Deluxe Edition (Uplay versiyonu)

Assassin's Creed III Remastered (Steam)

Assassin’s Creed Brotherhood (Steam)

Assassin’s Creed: Revelations (Uplay)

Heroes of Might & Magic III - HD Edition (Steam)

Heroes of Might & Magic V (Uplay and Steam)

Haberin Devamı

Heroes of Might & Magic V: Tribes of the East (Uplay ve Steam)

Might & Magic: Heroes VI (Uplay)

Might & Magic Heroes VII (Uplay ve Steam)

TrackMania² Stadium (Uplay ve Steam)

The Shattering (Salı günü yayınlandı)

Call to Arms

Conan Unconquered

Creative Destruction

Darksiders: Warmastered Edition

Dead Age

Divinity: Original Sin (Classic)

Dungeon Defenders

Enclave

Gothic 3

Hitman: Absolution

Iron Sky: Invasion

King's Bounty: The Legend

Magicka

Overcooked!

Pro Cycling Manager 2017

S.T.A.L.K.E.R.: Shadow of Chernobyl

Stoneshard

Streets of Rogue

Sudden Strike 4

Superhot

This Is the Police

Trailmakers

Trine 2: Complete Story

Tropico 4

Wurm Unlimited

Haberle ilgili daha fazlası:

BAKMADAN GEÇME!