GeriTeknoloji Bu yılın favori hediyesi: Kazak
MENÜ
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Bu yılın favori hediyesi: Kazak

Bu yılın favori hediyesi: Kazak

Yeni yıla sayılı günler kala kullanıcıların hediye seçimlerinde en çok neleri tercih ettiklerini ortaya koyan bir araştırma yayımlandı. Araştırma sonuçlarına göre giyim kategorisinde kazak %34’lük oranla en çok tercih edilen ürün. Kazağı sırasıyla; %17 ile genel aksesuarlar (çanta, cüzdan, saat, takı, şemsiye) ve %16’lık arama oranıyla tamamlayıcı aksesuarlar (atkı, eldiven, şapka) takip ediyor.

Şirket, ''Fashion (Re)search 2018 by GLAMI'' araştırması kapsamında, Türkiye’deki kullanıcıların yeni yıla girmeden önce hangi hediyeleri tercih ettiklerini ortaya koydu. Araştırmaya %38’i 21-30 yaş arası, %28’i 31-40 yaş arası, %18’i 41-50 arası toplamda 1.126 kişi katıldı. Katılımcıların %78’i kadın, %22’si ise erkek.

Bu yılın hediyesi “kazak”

Araştırma kapsamında katılımcılara “Yeni yıl için ne tür hediyeler almayı düşünüyorsunuz?” sorusu soruldu. Katılımcıların %34’ünün hediye tercihi kazak oldu. Kış aylarına girmemiz ve havaların oldukça soğuması bu seçimde etkili olmuş gibi görünüyor. Genel aksesuarlar kategorisinde yer alan çanta, cüzdan, saat, takı, şemsiye ise %17 ile ikinci sırada yer alıyor. Katılımcıların %16’sı ise hediye tercihini atkı, eldiven, şapka gibi tamamlayıcı aksesuarlardan yana kullanıyor.

Hediye seçerken klasiklerden vazgeçmiyoruz

Araştırmanın ilgi çekici sonuçlarından biri de iç çamaşırı kategorisi. Yeni yıla girerken uğur getirdiğine inanılan ve her zaman yenisine ihtiyaç duyulan iç çamaşırını hediye olarak tercih edenlerin oranı %11. Spor giyim %7, gömlek ya da tişört %7 ve klasik bir tercih olan çorap ise %3 ile sıralamada yerini alıyor.

False