GeriTeknoloji Brad Smith Microsoft başkanlığına terfi etti
MENÜ
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  0
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Brad Smith Microsoft başkanlığına terfi etti

Brad Smith Microsoft başkanlığına terfi etti
refid:30076822-spot ilişkili resim dosyası
Abone Olgoogle-news

Microsoft'un 2002 yılında bu yana ilk defa şirket genelinde bir başkanı oldu. Yapılan açıklamada Brad Smith'in Microsoft'un başkanı ve baş hukuk görevlisi olarak atandığı bildirildi. Şirketin en son başkanı, 2002 yılında Quantum Corp. CEO'su olmak üzere görevinden ayrılan Richard Belluzzo olmuştu.

Brad Smith, 1993 yılından bu yana Microsoft bünyesinde başarıyla görev yapıyordu. Avrupa'da 3 yıl Hukuk ve Kurumsal İlişkiler ekibinde yer alan Smith daha sonra Amerika Birleşik Devletleri dışında aynı görevi farklı statülerde sürdürdü. Başarılı yönetici son olarak Microsoft'un genel danışmanı olmuştu.

Bloomberg Business tarafından bildirilen habere göre şirket CEO'su Satya Nadella tarafından çalışanlara gönderilen e-postada, Brad Smith'in daha büyük bir rol üstlenmek istediği belirtildi. Microsoft'un patronu ayrıca şirketin dış ilişkilerinin güçlendirilmesi ve kendilerinin temsil edilmesi adına bu görev değişikliğine gidildiğini ifade etti. Smith, gizlilik, güvenlik, erişilebilirlik, çevresel sürdürülebilirlik ve diital kapsam üzerine çalışmalar yapacak.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR: 10 ÜNLÜ TEKNOLOJİ CEO'SUNUN ÇALIŞMA MASALARI

False
Haber Yorumlarını Göster
Haber Yorumlarını Gizle