GeriTeknoloji BlackBerry Bold 9900 çok yakında Türkiye’de
MENÜ
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

BlackBerry Bold 9900 çok yakında Türkiye’de

BlackBerry Bold 9900 çok yakında Türkiye’de
refid:18660776 ilişkili resim dosyası

Research In Motion (RIM) bugün BlackBerry Bold 9900 akıllı telefonlarının önümüzdeki günlerde Türkiye’de piyasaya çıkacağını duyurdu.

BlackBerry Bold 9900 şu ana kadar üretilmiş en ince BlackBerry akıllı telefon (sadece 10.5 mm) olmakla birlikte klavyesi ve dokunmatik ekranı BlackBerry Bold’un sevilen tasarımına entegre edilen ilk cihaz olma özelliğini de taşıyor. Yeni BlackBerry Bold 9900 aynı zamanda NFC (Near Field Communications) teknolojisinin gömülü olduğu ilk BlackBerry markalı akıllı telefon. NFC teknolojisi, donatıları eşleştirme veya tek bir dokunuşla SmartPoster etiketlerini okuyabilme gibi yeni özellikler sunuyor.
 
RIM Türkiye Yönetici Direktörü Alexandra Zagury konuyla ilgili olarak şunları söylüyor: “Merakla beklenen BlackBerry Bold 9900 akıllı telefonlarını Türkiye’deki kullanıcılara  sunuyor olmaktan büyük heyecan duyuyoruz. BlackBerry Bold akıllı telefon serisi, Türkiye’de şimdiye kadar çok popüler oldu. Orijinal BlackBerry Bold serisinin popüler tasarımına dayanan ve sınıfının en iyi mobil iletişim deneyimini sunan BlackBery Bold 9900’ın da Türkiye’deki kullanıcılarımız tarafından çok beğenileceğini düşünüyoruz. Yeni BlackBerry 7 serisinin bir parçası olan BlackBerry Bold 9900, daha hızlı ve akıcı bir web taraması deneyimi ve daha zengin multimedya özelliğiyle kullanıcılara sunuluyor.”

Yeni BlackBerry Bold 9900’ın desteklediği işletim sistemi BlackBerry 7, daha hızlı ve daha akıcı bir web taraması deneyimi sağlayan yeni nesil bir BlackBerry tarayıcısı sunuyor ve bu özelliğiyle sektörün en iyileri arasında yer alıyor. Gelişmiş WebKit tarayıcı motorunun üstün performansının BlackBerry 7’li akıllı telefonlar ile gelen güçlü donanımla bir araya gelişi, tarayıcı performansını bir önceki işletim sistemlerine göre önemli ölçüde geliştiriyor. Bu sonuçlara göre, BlackBerry 7 ile çalışan telefonların tarayıcı performansları BlackBerry 6 ile çalışan akıllı telefonlara oranla % 40, BlackBerry 5 ile çalışan akıllı telefonlara oranla ise % 100 daha hızlı bir performans sergiliyor. Yeni nesil BlackBerry tarayıcısının geliştirilmiş özellikleri arasında, daha akıcı bir web gezinme deneyimi için geliştirilmiş zoom özelliği ve olağanüstü oyun ve video deneyimi için geliştirilmiş HTML5 performansı bulunuyor.

False