GeriTeknoloji BiP, fizy, lifebox ve Dergilik; Lifecell ile Almanya’da
MENÜ
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

BiP, fizy, lifebox ve Dergilik; Lifecell ile Almanya’da

BiP, fizy, lifebox ve Dergilik; Lifecell ile Almanya’da

Turkcell, geliştirdiği ürün ve servislerin ihracatında yeni rotasını Almanya olarak belirledi. BiP, fizy, Dergilik, lifebox, Yaani ve Fulltrip gibi yenilikçi servislerin Almanya’dan Avrupa’ya yayılması hedefleniyor.

Turkcell, küresel markası Lifecell ile ihracat hamlesinde yeni rotasını Almanya olarak belirledi. Hali hazırda milyonlarca kişi tarafından kullanılan BiP, fizy, Dergilik, lifebox, Yaani, TV+ ve Fulltrip Almanya’da Lifecell kullanıcılarına özel tekliflerle kullanılabilecek. Hedef ise tüm Avrupa’da 1 yıl içerisinde 1 milyon yeni kullanıcıya ulaşmak. 

Turkcell Yönetim Kurulu Başkanı Ahmet Akça, Turkcell Genel Müdürü Kaan Terzioğlu ve Lifecell Genel Müdürü Doğuş Kuran’ın ev sahipliğinde Berlin’de gerçekleştirilen basın toplantısında Lifecell’in avantajlı tarifelerinin duyurusu yapılırken Türkiye’yi aramak isteyenler için de BiP’in yeni servisinin tanıtımı yapıldı. Toplantıda konuşan Kaan Terzioğlu, “Geçtiğimiz ay Barselona’da dijital ihracat dönemini başlatmıştık. Şimdi ise Berlin’de dijital servislerimizi global markamız Lifecell ile kullanıcılara sunmaya başlayarak bir adım daha atmış olduk. Sunduğumuz dijital servislerle sadece Almanya’da değil; tüm Avrupa’da yaşayan Türklerin memleket hasretine son veriyoruz. Lifecell olarak artık eğlence, müzik, finans ve e-ticaret uygulamalarımızın kullanımı Almanya’dan başlayarak tüm Avrupa’ya yayılacak. Amacımız dijital servislerimiz için 1 yılda 1 milyon yeni kullanıcıya ulaşmak” dedi. 

“Lifecell’in sunduğu servisler veri açığını kapatacak” 

Datanın artık dünyada gücün yeni kaynağı olduğunu söyleyen Terzioğlu, Türkiye’nin en büyük sorunlarından birisinin data açığı olduğunu belirterek “Biz bu açığı kapatmak için bir yandan Türkiye’yi dünya standartlarında veri merkezleriyle donatıyoruz, bir yandan da Türkiye’nin datasını Türkiye’de işleyerek dijital servislere dönüştürüyoruz. Bu nedenle dijital servislerimizi yurtdışına açmak büyük önem taşıyor. Türkiye’de rakiplerini geçen servislerimizin Avrupa’da da başarıya ulaşacağına eminim.” 

BiP’ten uluslararası para transferi 

Türkiye’nin en yenilikçi iletişim ve yaşam platformu BiP, Lifecell ile artık Almanya’da hizmete girdi. İletişim alışkanlıklarına yeni bir boyut kazandıran BiP artık uluslararası para transferlerini hem ekonomik hem de hızlı ve güvenli yapılmasını sağlayacak. 57 ülkeye para transferi yapma özelliği kazanan BiP, kur farkı kaynaklı sürprizler yaşamadan para gönderimine imkan sunacak.

fizy, Almanya’yı Megastar Tarkan’la buluşturdu 

fizy, arşiviyle Türkiye’nin sahip olduğu dijital müzik altyapısının Almanya’da da temsilcisi olmayı hedefliyor. İlk ay ücretsiz sunulacak fizy, Almanya’da ayda 4,99 Euro’ya satılacak. Ayrıca, isteyen tüm Alman vatandaşları fizy’yi Google Play ve Apple Store’dan indirip kullanabilecek. 

Fizy’nin Avrupa’ya açılmasını Tarkan’ın Almanya konserleriyle kutlayan Lifecell, toplantının öncesindeki akşam da Megastarı Berlin’de hayranlarıyla bir araya getirdi. Büyük ilgi gören konserde, Tarkan muhteşem sahne performansıyla izleyenleri büyüledi. 7 konserden oluşan turne boyunca Megastar Tarkan, 29 Nisan’a kadar Almanya’da konserler dizisine devam edecek. Megastar Tarkan, 31 Mart’ta Stuttgart / Schleyer-Halle’de, 1 Nisan’da Frankfurt / Jahrhunderthalle’de, 7-8 Nisan’da Düsseldorf / Mitsubishi Electric Halle’de, 14 Nisan’da Münih / Zenith’de ve 29 Nisan’da Hamburg / Barclaycard Arena’da sevenleriyle buluşacak.

Dijital yayın platformu Dergilik Almanya’da 

Dergilik, içeriğiyle Almanya’da. 500’ün üzerinde gazete ve dergi dijital ortamda okuyucularına sunan Dergilik, Türkiye’nin tüm popüler dergi ve gazetelerini internet bağlantısı olmadan da okuma şansı veriyor. Ayrıca, Almanya’daki Türklere Türkiye’deki gelişmeleri yerel kaynaklardan okuyup, takip etme olanağı sunuyor.  Dergilik, Almanya’da ilk olarak portföyüne Tempo Travel Germany Dergisi’ni ekledi. 

Dergilik, Lifecell kullanıcıları dışında Apple Store / Google Play’den uygulamayı indiren +49 prefiksli kullanıcılara da ilk ay ücretsiz olacak. Devam eden ay abonelik iptal edilmezse 6,99 Euro/ ay üzerinden ücretlendirilecek. 

Lifebox’tan Almanca dil desteği 

Lifebox, Almanca dil desteği ve 5 GB saklama alanı hediyesiyle tüm dünyayla aynı anda Almanya’da! lifebox, otomatik yedekleme, cihaz hafızasında yer açma, fotoğraflardaki yüzleri ve nesneleri tanıyıp gruplayarak kolayca bulma imkanıyla, kolay paylaşım, hızlı erişimiyle Lifecell'in en önemli ürünlerinden biri olacak. 5 GB depolama alanını ücretsiz sunan Lifebox’ın, 50 GB’ı 1,49 Euro’ya, 500 GB 3,79 Euro’ya, 2,5 TB 8,99 Euro’ya satılacak.

 

False