GeriTeknoloji Battle.net ismi tarih oluyor
MENÜ
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  0
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Battle.net ismi tarih oluyor

Battle.net ismi tarih oluyor
Abone Olgoogle-news

Oyun devi Blizzard, ismine senelerdir dokunmadığı Battle.net hizmetinin yeni adını ortaya çıkardı!

Battle.net ismi artık kullanılmayacak. Bugün Blizzard'ın yaptığı açıklamaya göre Battle.net uygulaması ve hizmetlerine artık farklı bir isimle hitap edilecek. Forumlarında yaptıkları açıklamada Blizzard; "Battle.net yazılımında bir değişilik olmayacak, oyunlarımızı aynı platformda sunmaya devam edeceğiz. Tek değişiklik artık Battle.net uygulamasına Blizzard ismi ile hitap edeceğiz".

Battle.net'in hizmete açılması 1996'ta ilk Diablo oyunu ile olmuştu. O zamandan beri Battle.net Starcraft II, World of Warcraft, Heroes of the Storm, Hearthstone ve Overwatch oyunlarını misafir ediyor. Blizzard'ın modern oyunlarının hepsi online bağlantı gerektiriyor, ayrıca Blizzard'ın Facebook Live ile iş birliğine girmesi, Battle.net ismine ihtiyaç duymamasına sebep oldu.

"Eskiden oyunlarımızın içinde online fonksyonlar olması çok farklı bir konseptti. Bu yüzden bu hizmete özel bir isim verme gereği duymuştuk; Battle.net. Ama şimdi şirketimiz altında iki farklı isim olması akıl karışıklığından başka bir şeye sebep olmuyor, Blizzard ve Battle.net.

Battle.net'in sadece ismi değişecek, verdiği hizmetler ve özelliklerinde hiçbir değişiklik olmayacak.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR: FOTOĞRAFLARLA iPHONE 7 VE iPHONE 7 PLUS

False
Haber Yorumlarını Göster
Haber Yorumlarını Gizle