GeriTeknoloji Apple'ın bu yıl yapacağı en büyük sürpriz: iPhone 9
MENÜ
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Apple'ın bu yıl yapacağı en büyük sürpriz: iPhone 9

Apple'ın bu yıl yapacağı en büyük sürpriz: iPhone 9

Apple, iPhone 8 serisinin ardından iPhone'ların 10. yılı olması dolayısıyla iPhone X ile yola devam etme kararı almış ve sonrasında da iPhone XS ve iPhone 11 serisiyle tanışmıştık. Ancak Apple, geçen yıllarda atladığı iPhone 9 ile bu yıl büyük bir sürpriz yapabilir.

Apple, 2020 yılında yepyeni ürünlerini ortaya çıkaracak. Haziran ayında yapılması planlanan WWDC 2020'de iOS 14 ile tanışmayı beklerken, şirket daha ilerleyen aylarda ise yeni model telefonlarıyla dikkat çekecek. Ancak şirketin asıl sürprizi iPhone 9 olacak. Apple'ın bu telefonunun en önemli özelliği ise diğer modellerden farklı olarak minik bir ekran kullanıyor olması. Yani iPhone SE'nin ardından minik telefonlarına ara veren Apple, iPhone 9 ile tekrar küçük ekranlı telefonlarını görücüye çıkaracak. 

Apple'ın yeni mobil işlemcisi A13 Bionic'ten güç alması beklenen iPhone 9, 3 GB RAM ile gelecek. 4.7 inç'lik LCD ekran kullanması beklenen telefonda 3D Touch teknolojisinin yer alması beklenmezken, cihazın uygun fiyatıyla dikkat çekeceği gelen bilgiler arasında. 

iPhone 9'un depolama tarafına baktığımızda ise 64 GB ve 128 GB kapasite seçenekleri sunması beklenirken, renk tarafında ise uzay grisi, gümüş ve kırmızı olmak üzere üç farklı kasayla karşılaşacağız. 

Yeni model iPhone'un ne zaman duyurulacağı henüz belli değil; ancak Eylül ayında iPhone 12 serisiyle birlikte bu minik iPhone ile de tanışmamız kuvvetle muhtemel görünüyor. 

Gelecekte eğitime bu teknolojiler yön verecekHer sene olduğu gibi bu yıl da Londra, dünyanın en büyük teknoloji fuarı BETT'e ev sahipliği yaptı. Son teknolojiyle birlikte öğrenci ve öğretmenlerin öğrenme ve eğitim süreçleri değişmeye başlarken, Microsoft Türkiye Eğitim Sektörü Öğrenim Çözümleri Uzmanı Eyüphan Keskin, Microsoft'un eğitim konusundaki çözümlerini anlattı, eğitim teknolojilerinin geldiği son noktayı Hürriyet'le paylaştı.
False