Apple Watch sahiplerine Spotify müjdesi

Apple Watch sahiplerine Spotify müjdesi

Apple Watch kullananlar için Spotify ile ilgili sürpriz bir gelişme yaşandı. Artık yanınızda iPhone'nunuz olmasa da saatiniz üzerinden Spotify'ı kullanabilecek ve müzik dinleyebileceksiniz.

Haberin Devamı

Kademeli olarak kullanıcılara sunulmaya başlanan yeni özellik, Spotify'ın telefonsuz da kullanılabilmesine olanak tanıyor. Apple Watch'lar WiFi ya da hücresel şebeke üzerinden bağlantı kurduğu durumlarda iPhone olmaksızın Spotify'da şarkı çalabiliyor.

Ancak Apple Watch üzerinden Spotify'da arama özelliği henüz bulunmadığından; ancak mevcut listeler üzerinden müzikleri çalabiliyorsunuz. Dijital asistan, belirli şarkıları ve albümleri çalabiliyor ve belirli sanatçıların çalışmalarına ulaşılabiliyor.

Spotify, daha önce de Siri desteğini Apple Watch kullanıcılarına sunmuştu. watchOS 6 ve üzeri bir işletim sistemini kullanan Apple Watch modelleri ile Spotify, Siri üzerinden kontrol edilebiliyor.

Henüz herkesin kullanımına açılmayan yeni özelliğin ilerleyen günlerde aktif hale gelmesi bekleniyor.

MacBook Air 2020 incelemesiApple, yeni nesil Macbook Air serisini gün yüzüne çıkardı. Oldukça ince ve hafif bir tasarıma sahip olan yeni nesil Macbook Air'i yakından inceledik.
Haberle ilgili daha fazlası: