GeriTeknoloji Apple koronavirüsün vurduğu İtalya'ya yardım edecek
MENÜ
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  0
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Apple koronavirüsün vurduğu İtalya'ya yardım edecek

Apple koronavirüsün vurduğu İtalya'ya yardım edecek
Abone Olgoogle-news

Koronavirüs salgını dünyanın pek çok ülkesini vurdu, ancak Çin'den sonra İtalya virüsten en ağır şekilde etkilenen ülke oldu. İtalya'daki durumu yakından izleyen Apple'ın patronu Tim Cook ise konuyla ilgili yaptığı açıklamada İtalya'ya bu süreçte yardım edeceklerini duyurdu.

Cook, kendi Twitter hesabından yaptığı açıklamada 'birlik' olmanın hiç bu kadar önemli olmadığını dile getirdi ve sözlerini şöyle sürdürdü:

"Birbirimizi desteklemek hiç bu kadar önemli olmamıştı. İtalya’daki Protezione Civile’ye tıbbi malzeme de dahil olmak üzere, hayatını korumak ve kurtarmak için yorulmadan çalışan ilk kahramanlara, tıbbi personele ve gönüllülere yardımcı olmak için önemli bir bağış yapıyoruz."

Tıbbi malzeme başta olmak üzere pek çok konuda İtalya'nın yanında olduklarını bu sözlerle vurgulayan Cook, İtalya'daki vatandaşlar tarafından da büyük ilgiyle karşılandı.

Apple koronavirüsün vurduğu İtalyaya yardım edecek

Daha önce de uzun yıllar dünyanın en zengin ismi olan Bill Gates, koronavirüse karşı geliştirilecek aşı için 100 milyon dolar bağış yapmıştı. Belirtilenlere göre, 20 milyon dolarlık kısmın Dünya Sağlık Örgütü, Birleşik Devletler Hastalıkla Mücadele ve Engelleme Birimi, Çin ve hastalıkla mücadele eden diğer ülkelerdeki sağlık yetkililerine gönderileceği açıklandı.

False
Haber Yorumlarını Göster
Haber Yorumlarını Gizle