App Store para iadesi nasıl alınır?

App Store para iadesi nasıl alınır

Apple kullanıcılarını milyonlarca uygulamayla buluşturan App Store'da uygulamaları ücretli edinebildiğiniz gibi ücretsiz de indirebilmeniz mümkün. Ancak bazen uygulamaları yanlışlıkla indirip ücretini ödeme durumumuz olabiliyor. Peki App Store para iadesi nasıl alınır? Apple para iadesi için nasıl bir yol izliyor? İşte adım adım paranızı Apple'dan geri almanın yolu...

Haberin Devamı

App Store üzerinden yanlışlıkla bir uygulama indirseniz ve bu uygulama için aylık veya yıllık ücret ödediyseniz üzülmeyin. Ödediğiniz parayı Apple'dan kesintisiz olarak geri alabilmeniz mümkün. Özellikle de telefonları kurcalayıp oyun ve uygulama indirirken çocukların ücret politikasına dikkat etmemesi ya da yetişkin kullanıcıların uygulamayı indirirken ücret çekileceğini fark etmemesi bu tip sorunlara yol açabiliyor. Ancak para iadesi yapılabildiğinden kullanıcıların bu konuda korkmaları gereken bir durum yok. Peki App Store üzerinden para iadesi nasıl alınır?

Öncelikle bu işlemi bilgisayar başında yapmanızı öneriyoruz. Önce buraya tıklayın. 

Sizden Apple kullanıcı adı ve şifreniz istenecek. Bu bilgileri girin ve karşınıza gelecek ekranda indirdiğiniz uygulamaların bir listesini göreceksiniz. Para iadesi talep ettiğiniz uygulamayı bulun ve sağındaki 'Sorun Bildir'e tıklayın.

App Store para iadesi nasıl alınır

Karşınıza gelen yeni ekranda Sorun Seç kısmında 'para iadesi'ni seçip, açıklama kısmına ise İngilizce şu cümleyi yazmanız yeterli: "I didn’t want to buy this application. I want refund." Apple, Türkçe geri bildirimleri kabul etmiyor, bu nedenle İngilizce yazmanız gerekiyor. Ancak İngilizce bilginiz yoksa da az önce paylaştığımız cümleyi yazıp Gönder butonuna basmanız yeterli.

Apple, en geç 7 iş günü içerisinde paranızı kredi kartınıza iade ediyor. Yani yanlışlıkla ödediğiniz ücreti Apple'dan geri istemek oldukça kolay. 

ViewSonic monitör incelemesi Oyun monitorleriyle yakından tanınan bir isim olan ViewSonic’in yeni monitorü VX2758-C-mh Doom oynadık.
Haberle ilgili daha fazlası: